Odwiedź nas na:
Sąd w Australii zgodził się z firmą Uber, że to nie ona płaci kierowcom, a pasażerowie. Z tego powodu przedsiębiorstwo nie będzie musiało zapłacić 81 milionów dolarów podatku.
Elon Musk musi zmierzyć się z kolejnym pozwem, wytoczonym platformie X. Jego autorem jest tajwańska firma Wiwynn, która domaga się od miliardera 61 mln dolarów za zamówione przed laty serwery.
Polski miliarder Rafał Brzoska zamierza pozwać Metę za wyświetlanie fałszywych reklam, korzystających z wizerunku jego oraz jego rodziny.
Firma Intel została pozwana przez akcjonariuszy za podawanie fałszywych informacji na temat produkcji procesorów w ramach usługi Intel Foundry.
Google zostało uznane za monopolistę na rynku wyszukiwarek internetowych. Amerykański sąd federalny orzekł, że firma blokowała konkurencję poprzez zawieranie lukratywnych umów partnerskich, które skutecznie uniemożliwiały innym firmom konkurowanie.
OpenAI ponownie staje w obliczu pozwu ze strony Elona Muska, który oskarża firmę o odejście od pierwotnej misji non-profit. Musk domaga się unieważnienia licencji przyznanej Microsoftowi oraz zwrotu rzekomo bezprawnie zdobytych zysków.
Platforma Temu została oskarżona o szpiegowanie i hackowanie użytkowników. Pozew przeciw firmie PDD Holdings został złożony przez prokuratora generalnego stanu Arkansas, Tima Griffina.
New York Times wydał już około milion dolarów na pozew przeciwko OpenAI. Portal twierdzi jednak, że nie wpłynęło to na jego wyniki finansowe.
Osiem amerykańskich wydawnictw pozywa Microsoft oraz OpenAI o naruszenie praw autorskich.
Sąd w Wielkiej Brytanii odrzucił wniosek Apple o oddalenie pozwu złożonego przez ponad 1500 programistów.