Odwiedź nas na:
Smartfony miały być pomocnikami, ale coraz częściej kojarzą się z pasożytami – żywią się naszą uwagą, czasem i danymi. Naukowcy pokazują, że relacja człowieka z technologią zaczyna przypominać nie współpracę, a wyzysk.
Jedna ze studentek Uniwersytetu Northeastern zażądała zwrotu czesnego w wysokości niemal 30 tysięcy złotych po tym, jak odkryła, że wykładowca korzystał z ChatGPT do tworzenia materiałów dydaktycznych.
Baterie wykorzystujące radioaktywne izotopy mogą być dobrym rozwiązaniem dla urządzeń potrzebujących długotrwałego zasilania. Naukowcy są coraz bliżej wprowadzenia takich urządzeń na rynek.
Microsoft także pracuje nad komputerem kwantowym i to od niemal 20 lat. Z opublikowanych dokumentów naukowych wynika, że firmie udało się wykonać kolejny krok do wprowadzenia tych maszyn na rynek.
Eksperci ostrzegają, że zbyt częste korzystanie ze słuchawek z redukcją szumu, nie jest dobrym pomysłem. U młodych ludzi może bowiem opóźniać prawidłowy rozwój słuchu.
Czego to człowiek nie wymyśli, aby zarobić. Oto cudowny medalion chroniący przed 5G i innymi promieniowaniami. Wystarczy mieć odrobinę wiedzy, aby domyślić się, że to nie ma prawa działać. Linus Sebastian postanowił jednak to zbadać.
Lista najciekawszych wydarzeń astronomicznych do obserwacji każdego miesiąca w nadchodzącym roku. Na co warto spojrzeć w nocne niebo?
Google pochwaliło się nowym układem kwantowym, który w teorii potrafi wykonać w 5 minut tyle obliczeń, co obecne superkomputery w ciągu 10 septylionów lat,.
Astrofotografia to temat-rzeka. A przy okazji dosyć drogie hobby. Jednak na samym początku przygody z astrofotkami nie musimy wydawać milionów monet – pierwsze kroki możemy stawiać niewielkim kosztem.
Ze zdobyczy nowoczesnych technologii trzeba umieć korzystać, o czym przekonał się jeden z uczniów. Otrzymał karę za korzystanie z AI, o co jego rodzice pozwali szkołę do sądu, a ten wydał wyrok.