Odwiedź nas na:
Być może już w przyszłym roku będziemy mogli pochwalić się kolejnym Polakiem w kosmosie. Na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej trafić może doktor Sławosz Uznański, na co dzień pracujący w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.
W przyszłym miesiącu będzie można zaobserwować rzadkie zjawisko jakim jest pierścieniowe zaćmienie słońca. Czy jednak będzie możliwość, by podziwiać je na żywo w Polsce?
Gliese 367 b jest egzoplanetą mniejszą od Ziemi, ale o znacznie większej gęstości. Wszystko wskazuje na to, że jej skład to w większości żelazo. I to bardzo gorące żelazo.
CNEOS to ośrodek NASA, który zajmuje się obliczaniem trajektorii obiektów bliskich Ziemi. To właśnie ci naukowcy są w stanie nas uchronić przed kosmiczną katastrofą.
Strona internetowa AARO, należąca do władz Stanów Zjednoczonych wydała raport na temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Na mapie przedstawiającej obszar występowania wspomnianych zjawisk, pojawiła się także Polska.
NASA pomyślnie zakończyła próby wytwarzania tlenu na Marsie. Jest to ważny krok w stronę zorganizowania załogowej misji na czerwoną planetę.
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna boryka się z zanieczyszczeniami systemu odzyskiwania wody. Na szczęście jednak naukowcom udało się znaleźć rozwiązanie.
NASA przygotowała spis zjawisk, które we wrześniu zaobserwujemy na niebie. Nie zabraknie wśród nich wyjątkowej pełni Księżyca.
Indie wystrzeliły rakietę zawierającą satelitę Aditya-L1, której celem jest badanie i monitorowanie Słońca.
Najnowsze nagranie NASA z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ujawnia przerażające ujęcia huraganu Franklin i daje unikalny wgląd w dynamikę i skalę tego zjawiska. Kamery ISS zwróciły swoje obiektywy również na nadciągający huragan Idalia.