Odwiedź nas na:
W pracy coraz częściej wykorzystuje się AI, np. popularne ChatGPT. Jak dowodzi wynika badań naukowców, należy mieć się na baczności, bo nie zawsze przynosi to zamierzone efekty.
Biedronka Home wychodzi naprzeciw potrzebom studentów, którzy już wkrótce powrócą do akademików. Wachlarz promocyjnych produktów jest szeroki, jednak czas promocji ograniczony, dlatego należy pospieszyć do najbliższego dyskontu, by zdążyć skorzystać z okazji.
Wzrost cardingu stanowi poważne zagrożenie dla naszych finansów, zarówno w sieci, jak i w życiu codziennym. Przyjrzyjmy się, jak zminimalizować ryzyko i skuteczniej chronić swoje dane przed złodziejami.
PKP Intercity zdradziło wyniki konkursu Kolej na naukę – #IC2030. Zwycięski projekt dotyczy montowania paneli fotowoltaicznych na wagonach pasażerskich.
Być może już w przyszłym roku będziemy mogli pochwalić się kolejnym Polakiem w kosmosie. Na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej trafić może doktor Sławosz Uznański, na co dzień pracujący w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.
W przyszłym miesiącu będzie można zaobserwować rzadkie zjawisko jakim jest pierścieniowe zaćmienie słońca. Czy jednak będzie możliwość, by podziwiać je na żywo w Polsce?
Gliese 367 b jest egzoplanetą mniejszą od Ziemi, ale o znacznie większej gęstości. Wszystko wskazuje na to, że jej skład to w większości żelazo. I to bardzo gorące żelazo.
Nowoczesny sterowiec Solar Airship One, jest nowym symbolem ekologicznej innowacji. Zasilany energią słoneczną oraz wodorem, wyruszy w 20 dniową podróż wzdłuż równika, przelatując nad wybranymi krajami w 2026 roku.
Europa zrywa z zależnością od międzynarodowych dostawców chipów – nowa ustawa ma przekształcić Unię w potężnego gracza na rynku półprzewodników. Co konkretnie uwzględnia ten ambitny plan?
Czterodniowy tydzień pracy w systemie 100-80-100 będzie przedmiotem doświadczenia, do którego przygotowują się Niemcy. Nawet 50 firm może wziąć udział w eksperymencie.
AI może w przyszłości umożliwić nam porozumiewanie się ze zwierzętami, a przynajmniej zrozumienie ich emocji. Tak przynajmniej sugerują japońscy naukowcy, którzy prowadzą badania w tym kierunku.
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31