Odwiedź nas na:
Gigant inwestuje w rozwój sztucznej inteligencji i technologii dla laptopów, jednocześnie redukując zatrudnienie w innych obszarach.
Członek zarządu Intela, Lip-Bu Tan, zrezygnował ze stanowiska. Przyczyną tego miała być obecna strategia firmy i nadmierna biurokratyzacja.
Intel zaoferował wyższe odprawy pracownikom, którzy zdecydują się na dobrowolne odejście z pracy.
Dochód podstawowy wydaje się być jednym z rozwiązań problemów na rynku pracy, jakie mogą się pojawić w wyniku rozwoju sztucznych inteligencji. Jedni są temu sceptyczni, inni zaś przeznaczają miliony dolarów na badania.
Według badaczy, coraz więcej czasu w pracy spędzamy na rozmowach i spotkaniach, a coraz mniej na faktycznym wykonywaniu obowiązków. W ciągu 40 lat udział tych pierwszych w stosunku do czasu pracy wzrósł o ponad 50%.
Pracownik firmy informatycznej został zmuszony do powrotu do biura, mimo że charakter jego obowiązków tego nie wymagał. Niezadowolony z takiego przebiegu wypadków, postanowił bardzo dokładnie wykonać polecenie szefa.
Google nawiedziła kolejna fala zwolnień. Według nieoficjalnych informacji, gigant redukuje kadrę jednego z najistotniejszych działów.
Tesla ogłosiła kolejne zwolnienia. Z pracą pożegnało się około 600 osób.
Ludzie z tzw. pokolenia Z nie są zbyt lojalnymi pracownikami. Wystarczy im znacznie mniej niedogodności w miejscu pracy, aby poszukać nowego zatrudnienia.
W konsekwencji niedawnego strajku okupacyjnego w firmie Google pracę straciło kolejne ponad 20 osób. Łączna liczba ludzi zwolnionych z powodu tego incydentu przekroczyła 50.