Nowy program partnerski Twitcha to rozwiązanie dla nielicznych w Polsce

Twitch prezentuje nowy program Partner Plus. Zapewnia on lepsze zasady wynagradzania streamerów (podział 70/30), ale zarazem trudne warunki do spełnienia.

tech
Arkadiusz Strzała16 czerwca 2023
7

Twitch ogłasza nowy program partnerski dla streamerów – Partner Plus. Po spełnieniu jego wymogów streamer będzie otrzymywał 70% sumy netto pochodzącej z subskrypcji przez następny rok. Program ten jednak ma ograniczenia, które spełnić może niewielka część streamujących w Polsce. Dodatkowo maksymalny limit wypłat może nie zachęcić „dużych” streamerów.

Twitch Partner Plus

Oto warunki, jakie musi spełnić streamer, aby móc przystąpić do programu:

  1. Uczestnictwo w programie Partner.
  2. Co najmniej 350 cyklicznych, płatnych subskrypcji utrzymywanych przez kolejne trzy miesiące.
  3. Do wymaganego limitu 350 „subów” nie wliczają się te podarowane i subskrypcje Amazon Prime.

Gdy uda się spełnić te warunki, Twitch zapewnia w programie Partner Plus 70% kwoty dla streamera z każdej standardowej lub podarowanej subskrypcji. Serwis dla siebie zabiera pozostałe 30%. Takie wynagrodzenie jest utrzymywane przez kolejnych 12 miesięcy, aż do osiągnięcia kwoty 100 tys. dolarów w skali roku (ok. 420 tys. zł). Uczestnictwo w programie trwa, nawet jeśli w ciągu tego okresu liczba subskrypcji spadnie.

To spora zmiana wedle standardowych zasad wynagradzania streamerów na Twitchu, według których wpływy z „subów” są rozdzielane wg. stosunku 50/50. Jednak patrząc na konkurencję, Partner Plus nie robi już takiego wrażenia. YouTube Gaming oferuje standardowo podział zysków 70/30 dla streamerów, a nowy konkurent Twitcha, Kick na chwilę obecną 95/5.

Wiele osób wymienia też dość trudne warunki do spełnienia, jak 350 subskrypcji, do których nie wliczają się podarowane „suby” i subskrypcje Amazon Prime.

Giga cyrk ta zmiana. W Polsce 95% partnerów tego progu nie przekroczy, a reszta już dawno to zrobiła i ma wywalone. Sztuczne podbicie PR i poprawienie relacji za ostatnie słabe decyzje – KAMOCKI / Twitter.

Z kolei najwięksi streamerzy mogą być zawiedzeni progiem 100 tys. dolarów, który będzie obniża atrakcyjność oferty. Warto zauważyć jednak, że przed pandemią istniał na Twitchu podobny program, jednak kryteria były znacznie wyższe (jak np. co najmniej 500 „subów”). Być może powoli coś się ociepla w tej materii, lub jak komentuje jeden z użytkowników Twittera:

Czują oddech kicka ;) – kaczmarcs / Twitter

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

iOS 17.5 jest już dostępny, wprowadza kilka ważnych nowości do Twojego iPhone'a

iOS 17.5 jest już dostępny, wprowadza kilka ważnych nowości do Twojego iPhone'a

W Polsce uruchomiono nowy superkomputer Helios, to lider pod względem efektywności energetycznej

W Polsce uruchomiono nowy superkomputer Helios, to lider pod względem efektywności energetycznej

Vectra i Multimedia Polska z zarzutami Prezesa UOKiK, poszło o rabaty i mylące ceny

Vectra i Multimedia Polska z zarzutami Prezesa UOKiK, poszło o rabaty i mylące ceny

Zgłaszanie lotów dronem. Co należy wiedzieć?

Zgłaszanie lotów dronem. Co należy wiedzieć?

Tesla Cybertruck w Polsce - Cybertruck Odyssey, sprowadzenie i rejestracja

Tesla Cybertruck w Polsce - Cybertruck Odyssey, sprowadzenie i rejestracja