Luma AI - co to jest i jak korzystać z AI do tworzenia wideo? Opisujemy

W niniejszym poradniku przyglądamy się z bliska chatbotowi Luma AI – narzędziu pozwalającemu na generowanie materiałów wideo. Co to jest, jak z niego korzystać, a także ile kosztują jego płatne plany?

rozrywka
Krystian Pieniążek23 sierpnia 2024
Źrodło fot. Luma Dream Machine
i

Generowanie grafik w Midjourney nie jest szczytem możliwości chatbotów. Stara się to udowodnić Luma Dream Machine, czyli AI potrafiąca generować krótkie filmy. W tym artykule pochylamy się nad nią i opisujemy, czym ona jest, jak z niej korzystać, a także jak w jej przypadku wygląda kwestia płatnych planów.

Nim przejdziemy do właściwego tematu, zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami dotyczącymi AI. Dowiecie się z nich między innymi, jak korzystać z ChatGPT 4, co to jest Perplexity i czym różni się od ChatGPT, a także co potrafi kreator obrazów z aplikacji Projektant Microsoft.

Co to jest Luma Dream Machine?

Luma Dream Machine, znana też jako Luma AI, jest chatbotem, za którego stworzeniem stoi Amit Jain – były pracownik firmy Apple. Narzędzie to pozwala tworzyć krótkie, kilkusekundowe filmy na podstawie tekstowych poleceń lub przesyłanych zdjęć.

Jak używać Luma AI?

  1. Aby zacząć skorzystać z Luma Dream Machine, należy:
  2. Wejść na stronę lumalabs.ai/dream-machine.
  3. Kliknąć w przycisk „Try Now”, znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu.
  4. Zalogować się, korzystając ze swojego konta Google.

Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak przystąpić do generowania wideo, co można zrobić na dwa sposoby.

  1. Pierwszą metodą jest wpisanie tekstowego polecenia w polu tekstowym, w którym dokładnie opiszemy, co ma się znaleźć w filmie.
  2. Drugą jest przesłanie fotografii lub grafiki (klikając w ikonę obrazka znajdującą się po lewej stronie pola tekstowego), którą chcielibyśmy „ożywić”. Możemy przesłać zarówno pojedynczy obraz, jak i dwa obrazy – początkowy i końcowy, na podstawie których Luma stworzy dla nas krótką animację.
  3. Dodatkowo korzystając z drugiego sposobu możemy doprecyzować, jak ma wyglądać finalny efekt, wpisując stosowne polecenie w polu tekstowym.

Warto odnotować, że czas, który potrzebuje Luma Dream Machine do wygenerowania pojedynczego filmu, zależy między innymi od od stopnia skomplikowania naszej fotografii lub polecenia tekstowego. Najprostsze animacje są tworzone w minutę lub dwie, natomiast inne zajmują temu narzędziu znacznie dłużej. Poza tym ważną rolę odgrywa priorytet nadawany nam przez opisywane narzędzie; o tym, jak go zwiększyć, piszemy poniżej.

Jak widać, niekiedy wygenerowanie wideo w Luma Dream Machine potrafi się przedłużyć. Źródło: własne / Luma Dream Machine. - Luma AI - co to jest i jak korzystać z AI do tworzenia wideo? Opisujemy - wiadomość - 2024-08-23
Jak widać, niekiedy wygenerowanie wideo w Luma Dream Machine potrafi się przedłużyć. Źródło: własne / Luma Dream Machine.

Luma AI – cena

Z Luma AI można korzystać za darmo. W takim wypadku zyskujemy 30 operacji (polegających na wygenerowaniu pojedynczego filmu) miesięcznie, a naszym poleceniom zostaje nadany standardowy priorytet (co przekłada się na dłuższy czas potrzebny na wygenerowanie wideo). Ponadto nasze dzieła możemy wykorzystywać jedynie niekomercyjnie.

Na tym nie koniec, gdyż Luma Dream Machine oferuje również szereg płatnych planów. Ich ceny i funkcjonalności prezentują się następująco:

  1. Lite – 9,99 dolara w rozliczeniu miesięcznym (w przeliczeniu około 40 zł) lub 7,99 dolara miesięcznie w rozliczeniu rocznym (w przeliczeniu około 32 zł). W zamian dostajemy 70 operacji miesięcznie i wysoki priorytet; nadal jednak nie możemy wykorzystywać swoich dzieł komercyjnie.
  2. Standard – 29,99 dolara w rozliczeniu miesięcznym (w przeliczeniu około 120 zł) lub 23,99 dolara miesięcznie w rozliczeniu rocznym (w przeliczeniu około 96 zł). W zamian dostajemy 150 operacji miesięcznie, wysoki priorytet i możliwość komercyjnego wykorzystywania filmów. Dodatkowo z tych ostatnich zostaje usunięty znak wodny.
  3. Plus – 64,99 dolara w rozliczeniu miesięcznym (w przeliczeniu około 260 zł) lub 51,99 dolara miesięcznie w rozliczeniu rocznym (w przeliczeniu około 210 zł). W zamian dostajemy 310 operacji miesięcznie, najwyższy priorytet i wszystkie pozostałe bonusy z planu Standard.
  4. Pro – 99,99 dolara w rozliczeniu miesięcznym (w przeliczeniu około 400 zł) lub 79,99 dolara miesięcznie w rozliczeniu rocznym (w przeliczeniu około 320 zł). W zamian otrzymujemy 480 generacji miesięcznie i wszystkie pozostałe bonusy z planu Plus.
  5. Premier – 499,99 dolara w rozliczeniu miesięcznym (w przeliczeniu około 2000 zł) lub 399,99 dolara miesięcznie w rozliczeniu rocznym (w przeliczeniu około 1600 zł). W zamian dostajemy 2430 operacji miesięcznie i wszystkie pozostałe bonusy z planów Plus i Pro.
Cena najdroższego planu Luma Dream Machine może zwalić z nóg. Źródło: Luma Dream Machine. - Luma AI - co to jest i jak korzystać z AI do tworzenia wideo? Opisujemy - wiadomość - 2024-08-23
Cena najdroższego planu Luma Dream Machine może zwalić z nóg. Źródło: Luma Dream Machine.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

„Jaka jest najlepsza budżetowa karta graficzna do gier?” Społeczność odpowiada

„Jaka jest najlepsza budżetowa karta graficzna do gier?” Społeczność odpowiada

Wielka awaria PlayStation Network - nie da się korzystać z usług Sony na PS5 i PS4 [Aktualizacja #2]

Wielka awaria PlayStation Network - nie da się korzystać z usług Sony na PS5 i PS4 [Aktualizacja #2]

Eksperci twierdzą, że PS5 Pro nie będzie korzystać z generowania klatek opartego o AI

Eksperci twierdzą, że PS5 Pro nie będzie korzystać z generowania klatek opartego o AI

Po aktualizacji systemu PS5 gracze byli bombardowani reklamami - nie można ich było nawet wyłączyć

Po aktualizacji systemu PS5 gracze byli bombardowani reklamami - nie można ich było nawet wyłączyć

„Jesteśmy o 10 lat przed Chinami w kwestii półprzewodników” - twierdzi tajwański minister

„Jesteśmy o 10 lat przed Chinami w kwestii półprzewodników” - twierdzi tajwański minister