Odwiedź nas na:
Microsoft oficjalnie zaprezentował Copilot for Gaming – asystenta AI, który ma wspierać graczy na Xbox.
OpenAI zwróciło się do rządu USA z propozycjami zmian w prawie, które pomogłyby w rozwoju sztucznej inteligencji. Firma chce uzyskać między innymi nieograniczony dostęp do materiałów w celu szkolenia modeli AI.
DeepSeek, wywołał falę popytu na karty graficzne GeForce RTX 5090 na czarnym rynku w Chinach. Okazuje się, że wydajny i ekonomiczny model sztucznej inteligencji tego przedsiębiorstwa sprawia, iż konsumenckie GPU stają się atrakcyjną alternatywą dla drogich, profesjonalnych akceleratorów AI.
DeepSeek jest prawdopodobnie znacznie bardziej rentowny od ChatGPT. AI z Chin generuje mniejsze koszty, a ich wskaźnik względem zysków wynosi dużo ponad 500%.
Firma Teleperformance, wykorzystuje sztuczną inteligencję, by usunąć indyjski akcent pracowników call center, obsługujących zachodnich klientów. Ma to zwiększyć przejrzystość i poprawić interakcję z klientami.
Mimo amerykańskich sankcji akceleratory sztucznej inteligencji Nvidii mogły trafiać do Chin przez spółki w Singapurze. Zatrzymano dziewięć osób, trzy usłyszały zarzuty.
Znany asystent głosowy Amazonu, Alexa, otrzymał wparcie dla sztucznej inteligencji. Część zaprezentowanych rozwiązań może wydawać się wręcz niepokojąca.
Według Satyi Nadelli sztuczna inteligencja nie jest jeszcze zbyt wartościowa dla gospodarki i nie ma na nią istotnego wpływu. To jednak nie przeszkadza Microsoftowi wkładać miliardów dolarów w tą technologię.
Według badań, większość użytkowników czatbotów stara się odnosić do sztucznej inteligencji z szacunkiem. Wynika to z przyzwyczajeń, ale też z lęku, że w przyszłości spotka ich niemiła niespodzianka.
Asystent AI od Google'a rozszerzył swoją ofertę o narzędzie, które do tej pory dostępne było tylko w płatnym pakiecie Gemini Advanced.