Midjourney - jak działa, czy warto kupić dostęp i jak anulować subskrypcję?

W niniejszym artykule pochylamy się nad Midjourney i omawiamy wszystkie najważniejsze kwestie związane z tym narzędziem. Co to jest, jak działa, ile kosztuje i jak anulować subskrypcję? W tym poradniku udzielamy odpowiedzi na te pytania.

rozrywka
Krystian Pieniążek16 sierpnia 2024
1
Źrodło fot. KDNuggets
i

Midjourney to jedno z najważniejszych narzędzi opartych na uczeniu maszynowym. W tym artykule opisujemy, czym ono jest i co potrafi, a także zajmujemy się kwestią płatnych subskrypcji.

Midjourney – co to jest i jak działa?

Midjourney to narzędzie oparte na tak zwanej sztucznej inteligencji; chatbot pozwalający na przekształcanie w obrazy naszych tekstowych opisów wyrażonych w naturalnym języku.

Midjourney – jak zacząć?

Aby zrobić użytek z Midjourney, musimy skorzystać z komunikatora Discord (dostępnego jako aplikacja na komputer lub smartfon albo z poziomu przeglądarki). W celu uruchomienia Midjourney, musimy:

  1. Odnaleźć na liście serwerów ikonę „+” i wybrać ją.
  2. Skorzystać z opcji „Dołącz do serwera”.
  3. Wkleić lub wpisać adres http://discord.gg/midjourney.
  4. Wybrać „Dołącz do serwera”.

Swoje pierwsze kroki na serwerze Midjourney na Discordzie warto skierować na kanał „getting-started” w sekcji „INFO”, gdzie zwięźle opisano obsługę tego narzędzia. Aby zacząć generować obrazy przy jego pomocy, należy:

  1. Udać się na jeden z kanałów dla nowicjuszy „newbies”.
  2. Wpisać w polu tekstowym polecenie /imagine, a następnie możliwie najdokładniej opisać, co ma znaleźć się na obrazie, który chcemy otrzymać.
  3. Po około 60 sekundach Midjourney odda nam do dyspozycji 4 obrazy, pod którymi znajdziemy możliwość stworzenia wariacji na ich temat („V”) lub podwyższenia rozdzielczości danej grafiki („U”).

Midjourney – ile kosztuje?

W chwili pisania tych słów Midjourney nie jest dostępne za darmo w żadnej, nawet okrojonej formie. Oznacza to, że chcąc z niego skorzystać, musimy sięgnąć do portfela. Ceny poszczególnych subskrypcji oraz możliwości oferowane w ich ramach prezentują się następująco:

Plan podstawowy (Basic)

  1. Kosztuje 10 dolarów miesięcznie (w przeliczeniu około 40 zł) lub 8 dolarów miesięcznie (w przeliczeniu około 32 zł), jeśli zdecydujemy się na zakup rocznej subskrypcji.
  2. Oferuje około 200 standardowych operacji (z których każda polega na wygenerowaniu 4 obrazów na podstawie pojedynczego polecenia) miesięcznie, dostęp do galerii innych użytkowników i trzy szybkie zadania równocześnie.

Plan Standardowy (Standard)

  1. Kosztuje 30 dolarów miesięcznie (w przeliczeniu około 120 zł) lub 24 dolary miesięcznie (w przeliczeniu około 96 zł) przy rocznej subskrypcji.
  2. Oferuje 15 godzin szybkich operacji i nielimitowane generacje standardowe, a także dostęp do galerii innych użytkowników i trzy szybkie zadania równocześnie.

Plan Pro

  1. Kosztuje 60 dolarów miesięcznie (w przeliczeniu około 240 zł) lub 48 dolarów miesięcznie (w przeliczeniu około 192 zł), jeśli zakupimy roczną subskrypcję.
  2. Oferuje 30 godzin szybkich operacji i nielimitowane operacje standardowe, dostęp do galerii innych użytkowników, 12 szybkich zadań równocześnie, a także możliwość wykonywania „cichych” (ang. „stealth”) operacji (tj. niewidocznych dla innych użytkowników).

Plan Mega

  1. Kosztuje 120 dolarów miesięcznie (w przeliczeniu około 480 zł) lub 96 dolarów miesięcznie (w przeliczeniu około 384 zł) w ramach rocznej subskrypcji.
  2. Oferuje 60 godzin szybkich operacji i nielimitowane operacje standardowe, dostęp do galerii użytkowników, 12 szybkich zadań równocześnie oraz możliwość pracy w trybie „cichym”.
Midjourney oferuje cztery subskrypcje zróżnicowane pod kątem ceny i możliwości oferowanych użytkownikom. Źródło: Midjourney. - Midjourney - jak działa, czy warto kupić dostęp i jak anulować subskrypcję? - wiadomość - 2024-08-16
Midjourney oferuje cztery subskrypcje zróżnicowane pod kątem ceny i możliwości oferowanych użytkownikom. Źródło: Midjourney.

Midjourney – czy warto kupić dostęp?

Który z tych planów warto kupić i czy w ogóle powinniśmy rozważyć sięgnięcie do portfela?

  1. Odpowiedź na pierwsze pytanie zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Musimy przemyśleć, czy potrzebujemy szybkiego generowania obrazów, czy też zadowolimy się standardową szybkością działania Midjourney (a jeśli musimy mieć dostęp do tego pierwszego, to w jakim wymiarze). Poza tym to od nas i od zasobności naszych portfeli zależy, czy generowane przez nas obrazy będą widoczne dla innych użytkowników.
  2. Czy zaś warto? Jeśli chcemy jedynie „pobawić się” generowaniem obrazów, być może lepiej będzie skorzystać z jednego z darmowych narzędzi, jak choćby Projektant Microsoft, któremu poświęciliśmy odrębny artykuł.
  3. Jeżeli natomiast planujemy zająć się tym tematem bardziej na poważnie, możemy na próbę opłacić plan podstawowy. Niemniej, nie brakuje głosów, że 200 standardowych operacji miesięcznie to za mało; liczba ta ma być na tyle niewielka, iż prędzej czy później użytkownik gotowy zapłacić za dostęp do Midjourney przesiądzie się na jeden z wyższych planów.
  4. Należy jeszcze odnotować, że tylko użytkownicy płatnych planów mogą wykorzystywać komercyjnie obrazy wygenerowane przez Midjourney.

Midjourney – jak anulować subskrypcję?

Na koniec mamy dla Was kilka słów na temat anulowania subskrypcji Midjourney.

  1. Aby to zrobić, należy udać się na stronę midjourney.com/account, gdzie znajdziemy opcje związane z zarządzaniem naszym abonamentem, a także możliwość anulowania go.
  2. Warto odnotować, że choć anulować subskrypcję możemy w dowolnej chwili, skutek naszej decyzji wejdzie w życie dopiero z końcem bieżącego cyklu rozliczeniowego.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

Co znaczy invalid handle na Bluesky? Odpowiadamy

Co znaczy invalid handle na Bluesky? Odpowiadamy

Wyciekła specyfikacja RTX 5070 Ti; karta pobierze więcej prądu niż 4070 Ti

Wyciekła specyfikacja RTX 5070 Ti; karta pobierze więcej prądu niż 4070 Ti

Chcą zmiażdżyć konkurencję ceną; nowe laptopy z procesorami Snapdragon będą tanie i ze wsparciem dla AI

Chcą zmiażdżyć konkurencję ceną; nowe laptopy z procesorami Snapdragon będą tanie i ze wsparciem dla AI

Ustawienia Stalker 2: Zdecydowanie powinieneś zmienić te 9 ustawień grafiki, sterowania, HDR i inne

Ustawienia Stalker 2: Zdecydowanie powinieneś zmienić te 9 ustawień grafiki, sterowania, HDR i inne

Do dziś korzystam z konsoli, która sprzedawała się tak dobrze, że niemal pobiła wynik PlayStation 2. Nintendo DS właśnie kończy 20 lat

Do dziś korzystam z konsoli, która sprzedawała się tak dobrze, że niemal pobiła wynik PlayStation 2. Nintendo DS właśnie kończy 20 lat