„Każdy będzie miał kiedyś asystenta AI” - twierdzi szef Nvidii i zapowiada rewolucję

Czeka nas kolejna rewolucja w dziedzinie Sztucznej Inteligencji. Po branżach kreatywnych przyjdzie czas na przemysły ciężkie.

tech
Danuta Repelowicz30 lipca 2024
Źrodło fot. Bolivia Inteligente | Unsplash
i

W Denver trwa konferencja SIGGRAPH, na której poruszane są wątki grafiki komputerowej i technik interaktywnych. To przestrzeń dyskusji na temat zmieniających się możliwości i trendów w świecie cyfrowych sztuk wizualnych, zarówno od strony rynkowej, jak i twórczej. Obok paneli z autorytetami branży, można dowiedzieć się więcej na temat najnowszych poczynań wiodących firm, takich jak NVIDIA.

Nadchodzi rewolucja w przemyśle

Doczekaliśmy się między innymi premierowych informacji na temat mikroserwisów NVIDIA NIM dla rozwoju OpenUSD, które mają zrewolucjonizować przemysły ciężkie.

Nadchodzi przełom w dziedzinie generatywnej Sztucznej Inteligencji dla przemysłu ciężkiego. Do niedawna cyfrowe światy były wykorzystywane głównie przez branże kreatywne, a teraz dzięki ulepszeniom i dostępności NVIDIA NIM, przemysły różnego rodzaju będą mogły budować wirtualne światy oparte na fizyce i wirtualne repliki (digital twins) aby napędzać innowacje i przygotowywać się na kolejną fazę ekspansji Sztucznej Inteligencji na robotykę.

- Rev Lebaredian, wiceprezydent Omniverse i technologii symulacyjnej w Nvidia

Sprawa ma daleko idące konsekwencje. Jensen Huang, założyciel NVIDIA, podzielił się swoją wizją na temat tej innowacji i wskazał na potencjalny wpływ generatywnego AI na przemysły ciężkie.

Każdy przemysł będzie tym dotknięty - niezależnie od tego, czy to próby przewidzenia pogody przy mniejszych kosztach i zużyciu energii, współpraca z twórcami w celu stworzenia obrazów, czy nawet tworzenie wirtualnych scen w ramach wizualizacji przemysłowej. Autonomiczne samochody także będą częścią tej transformacji.

- Jensen Huang

Źródło: Hyundai Motor Group | Unsplash - „Każdy będzie miał kiedyś asystenta AI” - twierdzi szef Nvidii i zapowiada rewolucję - wiadomość - 2024-07-30
Źródło: Hyundai Motor Group | Unsplash

Dalsze losy wirtualnych asystentów

Na konferencji zabrał głos także Mark Zuckerberg. Zapowiedział plany stworzenia platformy AI Studio, która ma pozwalać swoim użytkownikom na tworzenie i dzielenie się postaciami AI, co ma umożliwić Sztucznej Inteligencji dotarcie do większej liczby twórców i małych przedsiębiorców.

Każda restauracja czy strona internetowa będą miały prawdopodobnie w przyszłości takich asystentów.

- Jensen Huang, założyciel NVIDIA

Mark Zuckerberg zdecydowanie skupiał się jednak na twórczej personalizacji platform społecznościowych i wyraził marzenie o jednym, spójnym systemie Sztucznej Inteligencji, która będzie łączyła i zarządzała wszystkimi rodzajami kontentu oraz platformami Meta jednocześnie.

Źródło: Dima Solomin | Unsplash - „Każdy będzie miał kiedyś asystenta AI” - twierdzi szef Nvidii i zapowiada rewolucję - wiadomość - 2024-07-30
Źródło: Dima Solomin | Unsplash

Nie zabrakło rozważań o przyszłości Sztucznej Inteligencji:

Dzisiejsza AI jest trochę oparta na systemie turowym. Ty coś mówisz, ona odpowiada. W przyszłości Sztuczna Inteligencja mogłaby rozważać kilka opcji równocześnie albo nawet stworzyć całą listę i dokonywać symulacji wyniku w zależności od wybranej opcji, co sprawi, że będzie jeszcze potężniejsza.

- Jensen Huang

Danuta Repelowicz

Danuta Repelowicz

Hiszpańskie serce i japońska dusza. Absolwentka filmoznawstwa ze szczególną słabością do RPG-ów i bijatyk. Miłośniczka wiedzy tajemnej, nauk o kosmosie, musicali i wulkanów. Dorastała na Onimushy, Tekkenie i Singstarze. Wcześniej związana z serwisem GamesGuru, pisze i tworzy od najmłodszych lat. Prywatnie także wokalistka i wojowniczka Shorinji Kempo stopnia 4 Kyu. Specjalizuje się w narratologii i ewolucji postaci. Świetnie porusza się też po tematyce archetypów i symboli. Jej znakiem rozpoznawczym jest wszechstronność, a jej ciekawość często prowadzi ją w najdziksze ostępy umysłu i wyobraźni.

Sony utrudnia modyfikowanie PS5; aktualizacja systemu zmienia zasady przywracania licencji

Sony utrudnia modyfikowanie PS5; aktualizacja systemu zmienia zasady przywracania licencji

Szykowny biurowy laptop z AI, na którym można nawet pograć. Recenzja laptopa Asus Zenbook S 16

Szykowny biurowy laptop z AI, na którym można nawet pograć. Recenzja laptopa Asus Zenbook S 16

Lunar Lake Core Ultra ma być „wyraźnie lepsze” od obecnych procesorów do handheldów

Lunar Lake Core Ultra ma być „wyraźnie lepsze” od obecnych procesorów do handheldów

Najpotężniejszy komputer kwantowy na świecie nie jest w stanie uruchomić klasycznego Dooma

Najpotężniejszy komputer kwantowy na świecie nie jest w stanie uruchomić klasycznego Dooma

Piramidogłowy łapie się za piramidę na myśl o optymalizacji. Recenzja techniczna Silent Hill 2 Remake

Piramidogłowy łapie się za piramidę na myśl o optymalizacji. Recenzja techniczna Silent Hill 2 Remake