Odwiedź nas na:
Diamentowy pył może pomóc w walce ze skutkami globalnego ocieplenia. Niestety cena kruszcu znacząco utrudnia realizację pomysłu.
The NEED to projekt dalece potężniejszy, niż zrealizowany przez Holendrów Plan Delta. Jeśli podnoszenia się wód morskich nie uda się powstrzymać, może okazać się konieczne odizolowanie Morza Północnego od oceanu.
Naukowcy z Instytutu Fraunhofer opracowali niezwykły materiał budowlany. Wykorzystali w tym celu sinice, które tworzą cegły, izolację, zaprawę, a dodatkowo wiążą przy tym CO2..
Google może mieć poważny problem z osiągnięciem zaplanowanego celu, jakim jest obniżenie emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku. Wszystko przez AI, które wymaga ogromnych ilości energii.
Największa farma słoneczna na świecie może wpływać na lokalny klimat. Doświadczenia naukowców pokazują, jak ogrzewanie powietrza przez panele fotowoltaiczne, generuje prądy konwekcyjne w atmosferze.
Unia Europejska postawiła sobie ambitny cel redukcji emisji gazów cieplarnianych o 90 procent do 2040 roku. Proponowane zmiany nie wszystkim jednak przypadły do gustu.
Ostatnia ankieta Europejskiego Banku Inwestycyjnego ujawnia, że 65% Polaków jest gotowych płacić wyższe podatki dochodowe na rzecz działań ekologicznych, co wskazuje na rosnącą świadomość klimatyczną w Polsce.
Aparatura stworzona przez szwajcarskich naukowców pozwoli poznać dokładny skład atmosfery sprzed 1,5 mln lat, dzięki próbkom lodu z Antarktydy. W urządzeniu znajdziemy m.in. potężny laser.
Podczas fal upałów klimatyzator może być niezwykle przydatnym wyposażeniem naszego domu. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze będzie działał zgodnie z oczekiwaniami, gdyż na jego pracę wpływ ma wysoka temperatura powietrza.
Zmiany klimatyczne coraz bardziej dają nam się we znaki, a według naukowców może być jeszcze gorzej. Problemem może być rosnąca wilgotność powietrza, która sprawi, że odczuwalna temperatura stanie się jeszcze wyższa.