Odwiedź nas na:
To brzmi jak science fiction, ale to prawda. Koreańscy naukowcy stworzyli ekran OLED, w którym piksele emitują dźwięk. Potencjalnie może to oznaczać koniec tradycyjnych głośników w naszych smartfonach, laptopach czy telewizorach.
Chiński Xpeng pracuje nad kolejnym pojazdem latającym. Tym razem jest to zestaw, który przypomina nieco dziwne wynalazki z kreskówek.
Drukowanie żywności może mieć przed soba przyszłość, ale aby stała się rzeczywistością, potrzebne jest jeszcze wiele pracy naukowej. Drukarki 3D tworzące jadalne produkty są coraz prostsze i bardziej niezawodne.
Elektryczne taksówki powietrzne już wkrótce mogą stać się rzeczywistością. Archer Aviation, pionier w tej dziedzinie, właśnie otrzymał zielone światło od Federalnego Urzędu Lotnictwa na komercyjne loty swoimi eVTOL-ami.
Youtuber skonstruował podgrzewacz solarny do wody. Działa bez energii elektrycznej, choć wydaje się, że wymaga nieco uwagi.
Studenci z Uniwersytetu Saarland zaprezentowali ciekawą technologię chłodzenia, która w przyszłości może zastąpić lodówki oraz klimatyzatory. Podstawą działania pokazanego prototypu są sztuczne mięśnie, wykonane z nitinolu.
Pewna twórczyni internetowa postanowiła skonstruować telewizję dla swoich kotów. Rozwiązanie oparła na mikroprocesorze Raspberry Pi.
Holenderska firma Monumental stworzyła robota, który potrafi stawiać budynki z cegły oraz płynnej zaprawy.
Perspektywa pobierana nauk od najlepszych i najpopularniejszych wykładowców z całego świata wydaje się niezwykle kusząca dla większości studentów. Niedługo może to być całkiem realne za sprawą hologramów oraz AI.
Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opracowali innowacyjną pigułkę wibrującą, która ma za zadanie zmniejszyć apetyt, oferując nowe możliwości w leczeniu otyłości, bez konieczności stosowania inwazyjnych procedur.