Odwiedź nas na:
Gniazda USB 2.0 nadal możemy spotkać w większości płyt głównych naszych komputerów. W jakim celu producenci je stosują, skoro w teorii USB jest wstecznie kompatybilne? Powodów jest kilka, lecz najbardziej oczywisty dotyczy kosztów.
Obecnie w Europie dla wielu urządzeń obowiązuje jeden typ złącza USB-C. Czy to rozwiązało problem konieczności posiadania wielu kabelków i ładowarek? Niestety sytuacja jest bardziej złożona, niż się wydaje.
W niniejszym poradniku szczegółowo omawiamy kwestię kolorów portów USB, opisując, jaki standard oznacza każdy z nich.
Przypadkowo znaleziona pamięć USB może być niebezpieczna. Autor wpisu na Reddicie zdecydował się jednak ją uruchomić. Oto jaki był tego rezultat.
Niemiecka firma Machdyne przełamuje bariery trwałości danych, wprowadzając pendrive Blaustahl z pamięcią FRAM, zdolny przechowywać informacje przez 200 lat. Choć jego pojemność wynosi zaledwie 8 kB.
Niemal każdy współczesny telewizor posiada gniazda USB. Do czego można je wykorzystać? Lista funkcji bywa długa, ale to zależy od konkretnego modelu TV.
Zaskakujący widok staje się coraz częstszy w niemieckich miastach. Metalowe końcówki pendrive'ów wystające ze ścian budynków to nie błąd architektoniczny, a część nietypowego projektu Dead Drops.
Producenci akcesoriów do pecetów, na przestrzeni lat wyprodukowali wiele mniej lub bardziej przydatnych gadżetów. Jednym z ciekawszych jest adapter USB-USB, który jak się okazuje, ma wielu fanów.
Według niepotwierdzonych informacji, Apple będzie migrować na złącze USB-C wiosną 2024 roku. Dotyczyć ma to głównie akcesoriów dla komputerów Mac.
Że sprzęty Apple nie należą do najtańszych na rynku, wiemy nie od dziś. Mimo to cena „jabłkowego” kabla USC-C przyprawia o zawrót głowy.