Odwiedź nas na:
Liberland to niewielkie państewko u wybrzeży Dunaju, którego nowym premierem został kryptowalutowy milioner. Choć kraj ma duży problem z uznaniem na arenie międzynarodowej, chce być miejscem wolności od podatków i rządowych ograniczeń.
Nad X zawisły czarne chmury. Platforma społecznościowa Elona Muska została zakazana w Brazylii.
Niepokojące ostrzeżenia opublikowały japońskie firmy NTT Corporation i Yomiuri Shimbun Holdings. Jeśli nie wprowadzimy regulacji dla AI, w przyszłości mogą one stanowić zagrożenie dla systemów politycznych.
Chiny mogą próbować wpłynąć na wybory w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej wykorzystując materiały stworzone przy użyciu AI.
Intel najprawdopodobniej otrzyma miliardy dolarów dotacji i pożyczek od rządu USA. Nieoficjalne źródła potwierdzają pozytywne rozpatrzenie wniosku w związku z CHIPS and Science Act.
Firma Elona Muska zbuduje sieć setek satelitów szpiegowskich na mocy tajnego kontraktu z amerykańską agencją wywiadowczą. Wartość kontraktu opiewa na 1,8 miliarda dolarów, a celem projektu jest znaczące usprawnienie zdolności rozpoznawczych rządu i wojska USA.
Meta ogłosiła, że użytkownicy platform Instagram oraz Threads otrzymają opcję zablokowania treści politycznych.
Intel twierdzi, że jako firma mocniej osadzona na terenie USA, powinna mieć większy udział w funduszach przewidzianych w ustawie CHIPS. Dodatkowo ponosi straty w związku z sankcjami, ponieważ ma także interesy w Chinach.
Elon Musk podczas rozmowy z kongresmenami USA chwalił Chiny za podejście do regulacji sztucznej inteligencji. Jednak jego entuzjazmu nie podzielili rozmówcy, spotkał się z krytyką na temat rozeznania politycznego.
Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe, znacznie ostrzejsze sankcje na import technologii półprzewodnikowych do Chin. Jak na to zareaguje władza w Pekinie?