Odwiedź nas na:
Xiaomi planuje wprowadzić urządzenia, które miałyby zdolność informowania nas o potencjalnym podglądaniu i nagrywaniu przez kamery. Tak przynajmniej wynika z patentu, który zgłosiła chińska firma.
Media społecznościowe stanową dla rządów prawdziwą kopalnię informacji o obywatelach. Spółka Meta, tylko w 2022 roku otrzymała ponad 400 tys. żądań, dotyczących udostępnienia informacji na temat ponad 800 tys. użytkowników.
Najnowszy raport potwierdza, że dane amerykańskich obywateli zbierane ze smartfonów, komputerów oraz samochodów, trafiają do agencji wywiadu. Rząd kupuje je od prywatnych firm, by wiedzieć coraz więcej o swoich obywatelach.
Aplikacja iRecorder obecna w oficjalnym sklepie Google Play, podsłuchiwała użytkowników. Wykorzystywała mikrofon do rejestrowania pobliskich odgłosów i co kwadrans przesyłała je hakerom.
TikTok wciąż udowadnia, że zarzuty o gromadzenie zbyt wielu informacji na temat użytkowników, mogą być uzasadnione. Tym razem odkryto, że chińska aplikacja śledziła brytyjską dziennikarkę, używając konta jej kota.
W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest zapewnić sobie anonimowość w internecie. A wkrótce stanie się to jeszcze większym problemem, dzięki takim narzędziom jak PimEyes, które potrafi znaleźć wszystkie nasze zdjęcia krążące w sieci.
O Jacku Sweeneyu zrobiło się głośno, gdy śledził prywatne loty Elona Muska. Tym razem publikuje on dane lotnicze rosyjskich oligarchów.
Amerykański start-up Clearview AI chce, aby twarz każdego człowieka trafiła do jego bazy danych. Budzi to kontrowersje i obawy o wykorzystanie takich rozwiązań w przyszłości.
Apple zaliczyło dużą wpadkę wizerunkową. iPhone’y nagrywały niektórych użytkowników bez ich wiedzy.
Nastolatek stworzył konto, przy pomocy którego śledził prywatne loty Elona Muska. Miliarder skontaktował się z nim z zamiarem zapłaty za zamknięcie profilu.