Odwiedź nas na:
Baterie wykorzystujące radioaktywne izotopy mogą być dobrym rozwiązaniem dla urządzeń potrzebujących długotrwałego zasilania. Naukowcy są coraz bliżej wprowadzenia takich urządzeń na rynek.
Duracell PowerCheck to seria baterii dysponujących wbudowanym testerem poziomu energii. Wystarczyło jedynie nacisnąć, aby sprawdzić w jakim stanie jest ogniwo. Funkcja ta nie wyszła jednak poza obszar ciekawostki i została szybko zapomniana.
Być może niektórzy z Was mają w swoich smartfonach akumulator nowego typu. Kilku producentów wprowadziło do użytku ogniwa krzemowo-węglowe, które mogą pomieścić więcej energii.
Zespół naukowców stworzył pierwszą „diamentową” baterię, która jest w stanie zasilać urządzenia nawet kilka tysięcy lat.
Firma podpisała umowę z Kairos Power na budowę małych reaktorów modułowych (SMR), które dostarczą stabilne i bezemisyjne źródło energii.
Większość graczy dba, aby posiadać w komputerze dobry zasilacz z zapasem mocy. Czy można przesadzić i zamontować zbyt mocny komponent tego typu?
Fuzję jądrową wbrew pozorom można osiągnąć na wiele sposobów. Brytyjscy naukowcy zamierzają użyć bardzo potężnego działa, aby wywołać to zjawisko i otrzymać solidny zastrzyk energii.
SuperSonic Charge to nowa technologia ładowania od realme. Ładowarka ma zapewnić nawet do 320 W mocy, a ładowanie zostanie skrócone do mniej niż 5 minut.
Odłączanie urządzeń od prądu to przejaw troski o ekologię. Jednak warto wiedzieć, z czym można w ten sposób postępować. Nie wszystkim naszym sprzętom służy wyciąganie wtyczki z gniazdka.
Google i Microsoft zużywają tyle energii, co całe kraje. Ich centra danych, niezbędne do działania usług, pochłaniają ogromne ilości energii, co rodzi pytania o wpływ tych firm na środowisko.