Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie; szef Tesli stracił ponad 50 mld dolarów

Elon Musk nie cieszył się długo tytułem najbogatszego człowieka świata. Szef Tesli oraz SpaceX został wyprzedzony przez Bernarda Arnaulta, magnata branży kosmetycznej i modowej.

rozrywka
Marek Pluta22 lutego 2024
Źrodło fot. Unsplash | Jason Leung
i

Jak niedawno informowaliśmy, pierwsza pozycja w rankingu najbogatszych ludzi świata, należąca do Elona Muska, była mocno zagrożona. Miliarderowi, którego majątek wynosił 199 mld dolarów, deptał o po piętach Jeff Bezos, założyciel Amazonu, który miał tylko 15 mld dolarów mniej. Wprawdzie Bezos nie zdetronizował Muska, jednak szef Tesli nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedził go Bernard Arnault.

Elon Musk nie jest najbogatszy na świecie

Według najnowszego zestawienia, opublikowanego przez Visual Capitalist, Elon Musk nie jest już najbogatszy, gdyż jego majątek, wynoszący obecnie 194,6 mld dolarów, pozwolił mu zająć dopiero drugie miejsce. Trzecie miejsce podium zajmuje wspomniany Jeff Bezos, którego majątek szacowany jest na 192,4 mld dolarów.

Najbogatsi w 2024 roku. Źródło: Visual Capitalist - Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie; szef Tesli stracił ponad 50 mld dolarów - wiadomość - 2024-02-22
Najbogatsi w 2024 roku. Źródło: Visual Capitalist

Pierwsze miejsce najnowszego zestawienia, zajął natomiast biznesmen Bernard Arnault, właściciel firmy LVMH, specjalizującej się w luksusowych produktach. Należą do niego takie marki jak Louis Vuitton, Sephora oraz Tiffany & Co, a dodatkowo ma udziały w Netflixie oraz firmie ByteDance, odpowiedzialnej za aplikację TikTok.

Francuski miliarder w okresie od listopada 2023 roku do lutego 2024 roku, powiększył swój majątek o 11%, z poprzednich 191 mld. W tym czasie, największe straty zanotował Elon Musk, którego majątek skurczył się aż o 21%, z 245 mld dolarów do obecnych do 194,6 mld. W tym samym okresie najwięcej zarobił Mark Zuckerberg, właściciel Facebooka, którego majątek wzrósł aż o 39%, zwiększając się z 116 do 161,8 mld. Dyrektor generalny spółki Meta, w zestawieniu najbogatszych zajmuje obecnie 4 pozycję (przeskok z 7 miejsca).

Zmiany majątku w okresie listopad 2023-luty 2024. Źródło: Źródło: Visual Capitalist/Forbes - Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie; szef Tesli stracił ponad 50 mld dolarów - wiadomość - 2024-02-22
Zmiany majątku w okresie listopad 2023-luty 2024. Źródło: Źródło: Visual Capitalist/Forbes

Jeśli chodzi majętne przedstawicielki płci pięknej, to najbogatszą kobietą jest Françoise Bettencourt Meyers, właścicielka koncernu kosmetycznego L’Oréal, której majątek wynosi 1,2 mld dolarów. Najbogatszym w Chinach jest natomiast Zhong Shanshan, właściciel produkującej napoje firmy Nongfu Spring, którego majątek wynosi 60,5 mld dolarów. W Indiach z kolei prym wiedzie Mukesh Ambani, właściciel firmy Reliance Industries, który ma udziały w przemyśle petrochemicznym, ropie, gazie, telekomunikacji, handlu detalicznym oraz usługach finansowych. Jego fortuna wynosi 102,1 mld dolarów.

W 2023 roku majątek tylko pięciu najbogatszych osób świata wzrósł o 4% i wyniósł łącznie 904,9 mld dolarów. Natomiast zsumowana wartość majątku 10 najbogatszych biznesmenów, to 1,44 biliona dolarów. Aby lepiej zobrazować jak wielkie są to pieniądze dodam, że ubiegłoroczny dochód Polski, w przeliczeniu na dolary, wyniósł 144 mld.

Marek Pluta

Marek Pluta

Od lat związany z serwisami internetowymi zajmującymi się tematyką gier oraz nowoczesnych technologii. Przez wiele lat współpracował m.in. z portalami Onet i Wirtualna Polska, a także innymi serwisami oraz czasopismami, gdzie zajmował się m.in. pisaniem newsów i recenzowaniem popularnych gier, jak również testowaniem najnowszych akcesoriów komputerowych. Wolne chwile lubi spędzać na rowerze, zaś podczas złej pogody rozrywkę zapewnia mu dobra książka z gatunku sci-fi. Do jego ulubionych gatunków należą strzelanki oraz produkcje MMO.

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec