Thermomix - opinie. Czy warto kupić?

W niniejszym artykule krótko omawiamy najczęściej pojawiające się opinie na temat Thermomixa. Ponadto wskazujemy jego wady i zalety, które wymieniają użytkownicy w swoich recenzjach.

tech
Krystian Pieniążek4 lipca 2024
1
Źrodło fot. oldelpachot | Unsplash
i

Thermomix to spory wydatek, toteż zakup tego urządzenia w przypadku wielu jego potencjalnych użytkowników będzie poprzedzony dokładnym przestudiowaniem opinii na jego temat. Poniżej krótko je omawiamy, a także przytaczamy najczęściej wymieniane przez użytkowników wady i zalety tego urządzenia.

Na wstępie warto odnotować, że nazwa opisywanego urządzenia często bywa błędnie zapisywana jako Termomix lub wręcz Termomiks.

Opinie na temat Thermomixa

Szukając opinii użytkowników na temat Thermomiksa, warto rzucić okiem na serwis Ceneo. W chwili, w której są pisane te słowa, Thermomix TM6 cieszy się tam oceną 4.0/5, opartą na 13 opiniach. Wśród przyznanych mu not prym wiodą „piątki” (69 procent), choć zdarzają się również „tróje”, „dwóje”, a nawet „jedynki”.

  1. Użytkownicy Ceneo chwalą Thermomiksa przede wszystkim za jego wydajność, trwałość, wygląd, łatwość czyszczenia, a także prostą obsługę i wszechstronność.
  2. Co zaś tyczy się wskazywanych przez nich wad Thermomiksa – problemem może okazać się między innymi zbyt wolno działający interfejs, a także głośna praca całego urządzenia.

Osobna wzmianka należy się przepisom, których źródłem jest aplikacja Cookidoo. Niestety zostały one zamknięte za tak zwanym „paywallem”, a chcąc mieć do nich dostęp po zakończeniu okresu próbnego nie pozostaje nam nic innego, jak opłacić subskrypcję.

  1. Inna sprawa, że wbrew temu, co mogą sądzić niektórzy, Thermomix nie zrobi za nas wszystkiego – jako jego użytkownicy, sami musimy myć składniki, obierać czy kroić, a gotowanie odbywa się w nim na zasadzie podążania za instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Innym cennym źródłem informacji na temat tego, czy warto kupić Thermomiksa, jest forum Reddit, na którego łamach użytkownicy dzielą się swoimi wrażeniami z korzystania z tego urządzenia.

  1. Podobnie jak w innych miejscach, także i tutaj zdania na jego temat są podzielone. Jedni chwalą go za wszechstronność i prostą obsługę, inni „kręcą nosem” na fakt, że Thermomix nie jest w stanie przygotować niczego nadzwyczajnego, a jeszcze inni – krytykują go za wysoką cenę.
  2. Ci ostatni często wskazują alternatywy w postaci Lidlomiksa, a także urządzenia Kenwood Cooking Chef.
  3. Przy tym nie brakuje głosów, że o ile cena Thermomiksa jest wręcz zaporowa, o tyle tańsza alternatywa w postaci wspomnianego już Lidlomiksa jest „do przemyślenia” (choć jednocześnie należy przygotować się między innymi na węższy wachlarz możliwości i gorszą jakość produktu).

Nagrody za Cookidoo

Osobna wzmianka należy się nagrodom, jakie regularnie zdobywa aplikacja Cookidoo, będąca owocem współpracy firm Intive i Vorwerk. Głównie są one przyznawane za jej design, choć wśród nich nie brakuje nagród za komunikację czy też tak zwanych „wyborów publiczności”.

Sukces Thermomiksa w Polsce

Na koniec warto odnotować, że Thermomix cieszy się w Polsce gigantyczną popularnością. Jak informuje odpowiedzialna za niego firma Vorwerk Gruppe (via Wojciech Kardys), w samym 2023 roku:

  1. Thermomix znalazł w Polsce 232 tysiące nabywców;
  2. Vorwerk Gruppe zarobiło w Polsce 1,2 mld zł.

Wszystko to czyni Polskę najważniejszym rynkiem dla Vorwerk Gruppe, tuż obok Nimiec.

Polecamy Twojej uwadze również następujące artykuły:

  1. Co to jest Thermomix Sensor?
  2. Przystawka Varoma Thermomix i jak z niej korzystać

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: tech porady sprzętowe

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

Gemini może skanować prywatne dokumenty użytkowników Dysku Google

Gemini może skanować prywatne dokumenty użytkowników Dysku Google

Poczta i Kalendarz w Windowsie 11 powoli przechodzi do historii

Poczta i Kalendarz w Windowsie 11 powoli przechodzi do historii

W tej cenie robot sprzątający Tefal ma szansę znaleźć się na wyposażeniu domu każdego Polaka. Za niewielkie pieniądze ten wykorzystujący AI malec nie tylko odkurzy Wasze mieszkanie, ale i umyje podłogi

W tej cenie robot sprzątający Tefal ma szansę znaleźć się na wyposażeniu domu każdego Polaka. Za niewielkie pieniądze ten wykorzystujący AI malec nie tylko odkurzy Wasze mieszkanie, ale i umyje podłogi

Google i Microsoft zużywają więcej energii niż niektóre kraje, każda z firm niemal tyle co Słowacja

Google i Microsoft zużywają więcej energii niż niektóre kraje, każda z firm niemal tyle co Słowacja

Znany Youtuber ma dość, Linus wytyka AMD mylące nazewnictwo procesorów

Znany Youtuber ma dość, Linus wytyka AMD mylące nazewnictwo procesorów