Tesla Cybertruck z drewna wygląda lepiej niż oryginał, twórca chce go wysłać Elonowi Muskowi

Znany youtuber budujący drewniane modele prawdziwych aut, swoje ostatnie dzieło zadedykował Elonowi Muskowi. A jest to niebagatelny twór, bo świetnie wykonany Cybertruck Tesli. Znacznie mniej plastikowy i lepiej spasowany niż oryginał.

moto
Arkadiusz Strzała27 listopada 2023
2
Źrodło fot. ND - Woodworking Art / YouTube
i

Oto najnowsze dzieło dość znanego youtubera, który posiada niebywały talent do tworzenia pojazdów z drewna. Skonstruował on nieco pomniejszoną wersję Cybertrucka Tesli, ale jeszcze bardziej ekologiczną, wykonaną z materiałów popularnych w meblarstwie. Twórca napisał do Elona Muska, proponując mu wysłanie modelu, na co ten najwyraźniej przystał.

Drewniany Tesla Cybertruck

Wietnamczyk prowadzący kanał ND – Woodworking Art stał się słynny, gdy zaprezentował pierwszy pojazd zbudowany dla własnego syna. Było to Ferrari z drewna, a nagranie przedstawiające proces twórczy i efekt finalny zdobyło 35 milionów odsłon. Widzom spodobała się sama idea wykonywania samochodów z drewna, lecz zwracali także uwagę na wysoką jakość i pomysłowość twórcy. Od tego czasu zrobił on wiele pojazdów, m.in. Forda F-150 i czołgi z World of Tanks.

Tesla Cybertruck z drewna wygląda lepiej niż oryginał, twórca chce go wysłać Elonowi Muskowi - ilustracja #1
Model auta ma spawany szkielet i elektryczny napęd. Źródło: ND – Woodworking Art / YouTube

Artysta wykonujący drewniane modele jest najwyraźniej także fanem marki Tesla, gdyż to właśnie Cybertruck stał się tematem kolejnej jego pracy. Wykonanie repliki zajęło mu około 2,5 miesiąca, włącznie z metalowym szkieletem i napędem. Jak większość jego pojazdów, także i ten poruszany jest energią elektryczną, choć raczej trudno oczekiwać od niego osiągów prawdziwego Cybertrucka. To raczej modelarskie dzieło sztuki, a możliwość jazdy należy traktować jako dodatkową opcję.

Tesla Cybertruck z drewna wygląda lepiej niż oryginał, twórca chce go wysłać Elonowi Muskowi - ilustracja #2
Oto gotowe dzieło – drewniany Cybertruck. Źródło: ND – Woodworking Art / YouTube

Drewniany Cybertruck posiada w środku tablet, który imituje działanie pokładowego systemu rozrywki. Całe nadwozie zostało wykonane z drewna, włącznie z siedzeniami i kołpakami. W odróżnieniu od prawdziwego auta, model zawiera w sobie niewiele plastiku – tylko niektóre elementy napędu i „szyba” zostały wykonane w tworzyw. Z drewna została wykonana rozkładana rampa, po której zjeżdża z bagażnika auta niewielki czterokołowiec, także wykonany z drewna.

Tesla Cybertruck z drewna wygląda lepiej niż oryginał, twórca chce go wysłać Elonowi Muskowi - ilustracja #3
Na „pace” drewnianego Cybertrucka mieści się drewniany Cyberquad. Źródło: ND – Woodworking Art / YouTube

Twórca tego dzieła chce je podarować Elonowi Muskowi, napisał stosowną wiadomość i poprosił swoich fanów o pomoc w dostarczeniu jej właścicielowi Tesli. Według serwisu TheManual, przystał on na tę propozycję i przyjmie nietuzinkowy prezent.

Szanowny Panie Elonie Musk, jestem twórcą treści z pasją, darzącym głęboką miłością drewniane pojazdy i z ogromnym podziwem zarówno wobec Ciebie, jak i Tesli. Przez lata podjąłem się kilku projektów drewnianych samochodów, aby zdobyć cenne doświadczenie. A dzisiaj wypuściłem na rynek samochód, pod którego jestem wielkim wrażeniem – Cybertruck. Jest to także samochód, który wielu moich widzów uwielbia i chce, żebym zbudował. Mam świadomość, że Tesla musiała stawić czoła wielu wyzwaniom, aby zrealizować ten projekt. Zachowuję jednak niezachwianą wiarę w Waszą wizję i możliwości Tesli. I jestem pewien, że ten niezwykły pojazd ostatecznie odniesie sukces. Mam nadzieję, że będę miał zaszczyt podarować Tobie i Tesli ten drewniany Cybertruck. Życzę Tobie i Tesli dalszych sukcesów i utrzymania pozycji na arenie międzynarodowej.

Do wszystkich moich fanów, proszę, pomóżcie mi wysłać tę wiadomość do pana Elona Muska i Tesli. Z wyrazami szacunku, ND-WoodArt.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z intencjami drewnianego artysty, będzie to doskonała promocja, tym bardziej skuteczna, jeśli Elon Musk zdecyduje się cokolwiek opublikować, np. z momentu otrzymania podarowanego drewnianego Cybertrucka. Szef Tesli słynie z nietuzinkowych poczynań, więc wszystko jest możliwe.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

Google może pracować nad nowym Chromecastem

Google może pracować nad nowym Chromecastem

Zmiany w App Store dalej krytykowane przez programistów. Spotify i Epic Games skierowali sprawę do UE

Zmiany w App Store dalej krytykowane przez programistów. Spotify i Epic Games skierowali sprawę do UE

Elon Musk twierdzi, że OpenAI porzuciło misję służenia ludzkości. Sprawa trafiła do sądu

Elon Musk twierdzi, że OpenAI porzuciło misję służenia ludzkości. Sprawa trafiła do sądu

Okulary AR przenoszą oszukiwanie w CS2 na nowy wymiar

Okulary AR przenoszą oszukiwanie w CS2 na nowy wymiar

Koniec z C/C++: Biały Dom wzywa do zaprzestania używania języków programowania, które są podstawą systemów Windows, Linux i macOS

Koniec z C/C++: Biały Dom wzywa do zaprzestania używania języków programowania, które są podstawą systemów Windows, Linux i macOS