Ten bezprzewodowy telewizor wyładowany jest gadżetami. Znajdziemy w nim nawet kamerę termowizyjną

Dyrektor generalny firmy Displace podczas wydarzenia Mobile World Congress 2024 zdradził kilka szczegółów dotyczących nowego telewizora ich firmy.

tech
Anita "anison99" Zych28 lutego 2024
Źrodło fot. Displace | Displace Mini
i

Około rok temu podczas targów CES 2023, firma Displace miała okazję zaprezentować swój bezprzewodowy telewizor Displace Flex, którego przekątna ekranu wynosi 55 cali. Podczas targów MWC 2024 startup miał swoje stanowisko i jednemu z redaktorów Tech Crunch udało się porozmawiać z założycielem i CEO Displace, Balaji Krishną dowiadując się więcej na temat nowego Displace Mini.

Co oferuje nowy Displace Mini?

Jak możemy przeczytać na stronie producenta Displace Mini to 27-calowy bezprzewodowy telewizor wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K. Zasilanie zapewniają mu akumulatory, które można wymieniać nawet, gdy urządzenie jest włączone. Według producenta, użytkownik może stworzyć ekran o dowolnym rozmiarze dzięki połączeniu kilku wyświetlaczy w jeden oraz przymocowanie go nie wymaga dodatkowego montażu - powoduje to, że da się go przyczepić do takich powierzchni jak na przykład okno, czy lodówka.

Ciekawą funkcjonalnością jaką oferuje Displace Mini jest obsługa kamery termowizyjnej, co według firmy może mieć zastosowanie w badaniu stanu zdrowia użytkownika. Dodatkowo telewizor posiada obsługę płatności przy użyciu NFC.

Ciekawostki zapewnione przez CEO Displace

Jak wcześniej wspomniano w rozmowie z redaktorem Mike’m Butchere’m, dyrektor generalny Displace zdradził kilka ciekawych informacji dotyczących Displace Mini. Nowa technologia, która ma być zaimplementowana w najnowszym telewizorze będzie zasilana sztuczną inteligencją - mowa tutaj o „silniku zakupowym opartym na sztucznej inteligencji”. Ma on pozwolić na zakupy prosto z wyświetlanych na ekranie reklam i to właśnie tutaj przyda się czytnik płatności zbliżeniowych. Kirshna wspomniał również, że po targach CES 2024 firma wstrzyma przedsprzedaż swoich urządzeń, ponieważ chcą być pewni, że wysyłkę telewizorów zrealizują jeszcze w tym roku.

Dla kogo są telewizory Displace?

Możemy się domyślać, że ze względu na kilka czynników takich jak zasilanie akumulatorami, możliwość rozszerzania rozdzielczości ekranu, czy przymocowanie go do większości suchych powierzchni, telewizory Displace zainteresują w pierwszej kolejności firmy, które będą ich potrzebowały podczas różnych prezentacji, czy też instytucje zajmujące się wystawami. „Przeciętny” konsument również znajdzie dla niego zastosowanie umieszczając go na przykład w kuchni lub łazience, aby móc się cieszyć rozrywką nawet podczas wykonywania czynności domowych. Na ten moment dystrybucja jest prowadzona tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Za model Displace Mini trzeba zapłacić 2 499 dolarów (około 10 tysięcy złotych bez VAT).

Anita "anison99" Zych

Anita "anison99" Zych

Zainteresowanie technologią oraz światem gier komputerowych rozwijała od najmłodszych lat, rozpoczynając ją od największych klasyków w branży. Zafascynowana rozgrywką w Diablo II, przygodami Bezimiennego w Górniczej Dolinie oraz rozwijaniem cywilizacji w Age Of Empires, chciała kreować własne historie nieustraszonych bohaterów dzięki rysunkowi i pisaniu pierwszych komiksów. W późniejszych latach pogłębiała swoją wiedzę na temat technologii dzięki podjęciu studiów ściśle związanych z inżynierią oprogramowania. Dzięki temu poznała nowe możliwości, jeśli chodzi o gamedev – projektowanie modeli 3D, rysunki koncepcyjne oraz budowanie świata wirtualnego stały się dla niej bardziej przystępne dzięki zrozumieniu zasad programowania. W przyszłości chciałaby stworzyć własną grę.

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec