Odwiedź nas na:
W niniejszym poradniku zestawiamy ze sobą Udio i Suno, czyli dwa najpopularniejsze narzędzia do generowania muzyki i sprawdzamy ofertę oraz możliwości każdego z nich.
YouTube stawia na sztuczną inteligencję w muzyce, ale czy uda mu się przekonać wytwórnie do współpracy? Gigant chce wprowadzić na rynek nowy generator utworów oparty na technologii AI, jednak stoi przed wyzwaniem uzyskania licencji na wykorzystanie utworów znanych artystów.
Spotify przygotowuje kolejny abonament dla fanów muzyki wysokiej jakości. Nowa subskrypcja będzie kosztowała o 5 dolarów więcej, oferując dodatkowe narzędzia AI, umożliwiające m.in. tworzenie playlist.
Legendarny odtwarzacz Winamp powraca w zupełnie nowej odsłonie. Linamp, dzieło pasjonata elektroniki Rodrigo Méndeza, to fizyczna replika kultowego programu, która zachwyca nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością.
Gdy chcemy posłuchać jakiegoś utworu, włączamy Spotify czy YouTube i w kilka sekund mamy do niego dostęp. Nie zawsze tak jednak było i jeszcze stosunkowo niedawno słuchanie muzyki na komputerze czy urządzeniu mobilnym wymagało trochę gimnastyki.
Muzycy z całego świata występują przeciwko sztucznej inteligencji. Dostrzegają w niej poważne zagrożenie dla branży.
Drugi rok z rzędu winyle pokonują płyty CD pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych.
Spotify rzuca wyzwanie portalowi YouTube, rozszerzając własną usługę o teledyski. Na razie dostępność opcji jest ograniczona tylko do kilku krajów, wśród których znajduje się również Polska.
Walka z nierównym systemem opłat licencyjnych i promowanie artystów z UE - to właśnie te cele były najwidoczniej inspiracją dla eurodeputowanych w unijnym parlamencie. Politycy przegłosowali w środę rezolucję w sprawie wyrównywania szans mniej popularnym muzykom na popularnych aplikacjach streamingowych.
Apple nie ma ostatniego łatwego życia na europejskich rynkach. UE po raz kolejny próbuje przywrócić giganta technologicznego do porządku.