Odwiedź nas na:
Drukowanie żywności może mieć przed soba przyszłość, ale aby stała się rzeczywistością, potrzebne jest jeszcze wiele pracy naukowej. Drukarki 3D tworzące jadalne produkty są coraz prostsze i bardziej niezawodne.
Inżynierowie z Uniwersytetu Maine zaprezentowali największą na świecie polimerową drukarkę 3D. Urządzenie o nazwie Factory of the Future 1.0, może wybudować cały dom w zaledwie 80 godzin.
Zamiast wylądować na śmietniku, zużyte fusy kawy mogą stać się częścią naszej codziennej technologii. Naukowcy z Uniwersytetu Kolorado w Boulder przedstawili innowacyjny sposób wykorzystania fusów do druku 3D.
Amerykańska firma ICON, pionier w dziedzinie drukowania domów chwali się najnowszym projektem. Jest nim nowe osiedle liczące 100 domów, zlokalizowane w pobliżu amerykańskiego miasta Georgetown.
Awaria systemu chłodzenia karty graficznej nie zniechęciła pewnego YouTubera, który postanowił stworzyć własne. Nieoceniona okazała się być drukarka 3D, a efekt? Przynajmniej zadowalający.
Chińczycy wybierają się na Księżyc i mają wobec niego duże plany. W ich realizacji pomoże nowoczesna technologia, w tym również drukarki 3D, które umożliwią budowę habitatów dla naukowców.
Inżynierowie pracują już nad technologią druku 3D, umożliwiającą produkcję żywności za pomocą drukarki 3D. Zespół z Uniwersytetu Columbia jest w stanie wytworzyć przy jej pomocy danie składające się z aż siedmiu składników.
Drukarki 3D znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach codziennego życia. Okazuje się, że w niedalekiej przyszłości mogą zostać wykorzystane także w sporcie.
Specjaliści z firmy medycznej 3DBio Therapeutics pochwalili się pierwszym udanym przeszczepem ucha z drukarki 3D. Organ został wyhodowany na bazie komórek pobranych od żywego dawcy.
W USA drukarka 3D może przynieść zysk w dość nieoczekiwany sposób. Jeden z jej posiadaczy sprzedawał służbom drukowane części do broni, zarabiając łącznie 21 tys. dolarów.