Odwiedź nas na:
Wybory w Turcji są obecnie jednym z najważniejszych tematów na świecie. Twitter postanowił zaingerować i ograniczyć dostęp do treści publikowanych przez opozycjonistów.
Facebook, TikTok, Google i inni giganci Internetu mają 4 miesiące na dostosowanie się do Aktu o usługach cyfrowych, w tym zapewnienie lepszej moderacji treści.
Przywódca Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping jest filtrowany w zapytaniach artystycznej AI Midjourney. Twórcy sztucznej inteligencji wprowadzają cenzurę, aby uniknąć satyry politycznej, która jest tematem tabu w Chinach.
W filmach na YouTube można teraz używać bardziej swobodnego języka bez obaw o demonetyzację. Serwis luzuje nieco swoje podejście do wulgaryzmów. O kurczę pieczone, czy to na pewno dobra zmiana?
Google ma kolejny pomysł na ochronę młodych użytkowników przed treściami dla dorosłych w sieci. Firma wprowadzi nowe ustawienia w swojej wyszukiwarce, które automatycznie ocenzurują niektóre zdjęcia pojawiające się w wynikach wyszukiwania.
Entuzjaści AI malujących obrazy mają też do dyspozycji ich chiński odpowiednik. Ale uwaga – nie uda im się stworzyć obrazów politycznych, ta sztuczna inteligencja na to nie pozwoli.
Niektóre portale zrzeszające artystów oficjalnie zakazały publikowania obrazów tworzonych przez sztuczną inteligencję.
Chiny ograniczają nieletnim dostęp do streamów oraz korzystania z mediów społecznościowych. To kolejny etap walki z uzależnieniem wśród nieletnich.
Rosyjscy influencerzy z Instagrama nie mają łatwo. Właśnie wszedł w życie nakaz blokady tego serwisu wydany przez Roskomnadzor.
Sankcje wobec rosyjskich mediów państwowych rozrastają się. O zablokowaniu ich kanałów na całym świecie poinformował właśnie YouTube.