Najbogatsi ludzie na świecie w 2024 roku na jednym obrazku. Dobra luksusowe na topie

Na szczycie listy podium TOP10 najbogatszych ludzi na świecie jest właściciel wielu firm związanych z dobrami luksusowymi. Czy to znak obecnych czasów?

rozrywka
Arkadiusz Strzała27 lutego 2024
Źrodło fot. MateuszD / Unsplash
i

W ścisłej dziesiątce najbogatszych ludzi na świecie znajdują się potentaci technologii informatycznych, mediów, a także produktów luksusowych. Bernard Arnault stojący na czele 75 marek takich jak Louis Vuitton, Sephora (LVMH) od 2020 roku praktycznie zwiększył sumę swoich aktywów docierając na szczyt podium listy Forbesa i zestawienia Visual Capitalist.

Dobra luksusowe na topie

Rodzinie Arnault jednak nawet majątek o wartości 212 miliardów dolarów nie wystarczyłby do zajęcia pierwszego miejsca. Gdyby Elon Musk nie uszczuplił swojego stanu posiadania z 245 mld dolarów do 194 mld dolarów, nadal byłby na szczycie. Tymczasem jest na drugim miejscu, a zaraz za nim Jeff Bezos, założyciel Amazonu.

Lista najbogatszych ludzi na świecie. Źródło: Visual Capitalist - Najbogatsi ludzie na świecie w 2024 roku na jednym obrazku. Dobra luksusowe na topie - wiadomość - 2024-02-27
Lista najbogatszych ludzi na świecie. Źródło: Visual Capitalist

Na liście Visual Capitalist Mark Zuckerberg znajduje się na czwartym miejscu, podczas gdy w ratingu Forbesa jest zaledwie szesnasty. Wśród kobiet najbogatsza jest Françoise Bettencourt Meyers, właścicielka firmy L'Oréal. Jej fortuna wzrosła o 1,2 miliarda dolarów od 2023 roku.

Przeglądając dane serwisu Forbes, można zauważyć na wykresach historii bogactwa wielu gigantów elektroniki, że ich majątki znacznie wzrosły po roku 2020, co wydaje się mieć związek z pandemią. Dla przykładu notowania Michaela Della w roku 2019 wynosiły 34,3 mld dolarów, a w 2021 roku już widzimy na wykresie 45 mld USD.

W tym okresie nacisk położono na pracę zdalną, a rozwój tego rodzaju zatrudnienia zmusił wiele osób do zainwestowania w komputery i sprzęt informatyczny. To może być jeden z powodów wzrostu majątków firm z tego sektora. Oczywiście może to wydawać się smutne, ale jest to jedna z prawd o dzisiejszym świecie – gdy tworzą się nowe potrzeby, zawsze ktoś na tym zarobi.

Komputery gamingowe w sklepie MediaExpert

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: rozrywka ekonomia

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec