Właściciele Samsunga Galaxy S24 zauważyli ukryty mikrofon w telefonie; nie ma go w oficjalnej dokumentacji

Użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S24 prawdopodobnie nie wiedzą, że producent zamontował w nim dodatkowy mikrofon, umieszczony w module aparatu. Jego funkcją jest wychwytywanie i skupianie dźwięku, gdy kamera nagrywa wideo z zoomem.

mobile
Marek Pluta16 lutego 2024
Źrodło fot. Samsung
i

Producenci smartfonów wyposażają swoje urządzenia w szereg sensorów, kamer oraz mikrofonów, pełniących różne funkcje.. Czasem użytkownicy odkrywają jednak wyposażenie, którym ich zdaniem producent się nie chwalił. Uważają więc, że tak też było z mikrofonem, ukrytym w module aparatu Samsunga Galaxy S24 Ultra.

Dodatkowe wyposażenie aparatów

Jeden z użytkowników platformy X opublikował post, w którym zastanawia się nad niewielką szparą, wyglądającą jak zadrapanie w obudowie górnego aparatu. Wpis wywołał sporą dyskusję, gdyż wielu posiadaczy telefonu dopiero teraz zwróciło na to uwagę i zaczęło zastanawiać się skąd się to wzięło. Niektórzy udali się nawet do oficjalnego serwisu Samsunga, by upewnić się, że nie jest to defekt urządzenia. Podobne wpisy pojawiły się także na oficjalnym forum wsparcia technicznego producenta.

Samsung sprytnie ukrył dodatkowy mikrofon. Źródło: X/Alvin - Właściciele Samsunga Galaxy S24 zauważyli ukryty mikrofon w telefonie; nie ma go w oficjalnej dokumentacji - wiadomość - 2024-02-21
Samsung sprytnie ukrył dodatkowy mikrofon. Źródło: X/Alvin

Okazuje się jednak, że nie jest to żadna skaza, powstała w procesie produkcji, lecz dodatkowy mikrofon, którego funkcją jest wychwytywanie i skupianie dźwięku, gdy kamera nagrywa wideo z zoomem.

Konsternacja użytkowników wynika z tego, że ich zdaniem, Galaxy S24 Ultra ma jedynie dwa mikrofony, umieszczone w górnej i dolnej części smartfonu. Twierdzą bowiem, że oficjalne dokumenty ani słowem nie wspominają o trzecim. Nie jest to jednak prawda, ponieważ ten element wyposażenia został wyszczególniony w oficjalnej instrukcji telefonu, co potwierdza pochodzący z niej poniższy schemat. Widać na nim wyraźnie, że w górnym aparacie znajduje się wbudowany mikrofon. Najwyraźniej właściciele Galaxy S24, twierdząc że oficjalna instrukcja producenta nie wspomina o obecności tego wyposażenia, niezbyt uważnie ją przestudiowali i zwyczajnie się pomylili.

Źródło: Samsung - Właściciele Samsunga Galaxy S24 zauważyli ukryty mikrofon w telefonie; nie ma go w oficjalnej dokumentacji - wiadomość - 2024-02-21
Źródło: Samsung

Gdy użytkownicy dowiedzieli się już czym jest ta niewielka skaza, wielu zaczęło zastanawiać się, czy włożenie telefonu do etui, które przylega do obiektywów, w jakiś sposób wpływa na jakość nagrywanego dźwięku. Z testu przeprowadzonego przez innego z użytkowników wynika, że nie ma to żadnego wpływu, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy chcieliby chronić swój telefon za pomocą futerału.

Warto dodać, że Samsung nie jest jedynym producentem, instalującym w smartfonach takie mikrofony. Znajdują się one również w iPhone’ach, widoczne jako małe, cylindryczne kropki umieszczone w szklanej obudowie, otaczającej aparaty. W sprzęcie Apple łatwiej jednak je dostrzec, natomiast Samsungowi udało się lepiej je zamaskować, stąd też użytkownicy smartfonów południowokoreańskiej marki, mogli nie wiedzieć z czym mają do czynienia.

Tutaj sprawdzisz ceny smartfonów Samsunga

Jeżeli więc dostrzeżecie w swoim Galaxy S24 Ultra dziwną skazę na obiektywie jednego z aparatów, to nie panikujcie i nie pędźcie od razu do serwisu. Nie jest to bowiem żadne uszkodzenie, lecz element fabrycznego wyposażenia telefonu.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: mobile smartfony Android Samsung

Marek Pluta

Marek Pluta

Od lat związany z serwisami internetowymi zajmującymi się tematyką gier oraz nowoczesnych technologii. Przez wiele lat współpracował m.in. z portalami Onet i Wirtualna Polska, a także innymi serwisami oraz czasopismami, gdzie zajmował się m.in. pisaniem newsów i recenzowaniem popularnych gier, jak również testowaniem najnowszych akcesoriów komputerowych. Wolne chwile lubi spędzać na rowerze, zaś podczas złej pogody rozrywkę zapewnia mu dobra książka z gatunku sci-fi. Do jego ulubionych gatunków należą strzelanki oraz produkcje MMO.

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec