Odwiedź nas na:
Budowa wydajnego komputera do gier często wiąże się ze znacznymi wydatkami, jednak wartość takiego sprzętu na rynku wtórnym maleje w bardzo szybkim tempie. Doświadczenia graczy pokazują, że topowe konfiguracje sprzed zaledwie kilku lat są dziś warte ułamek swojej początkowej ceny.
W komputerze znajdują się części, o których często zapominamy. Potrafią jednak one posłużyć nam całe lata, dlatego dobrze jest w nie zainwestować. Na co więc warto zwrócić uwagę?
To, że komputer można rozbudowywać, to częsty argument przemawiający za zakupem „stacjonarki”. Tylko że rozbudowa często nie jest taka prosta, a statystyki udowadniają, że wśród użytkowników króluje raczej starszy sprzęt.
Wielu posiadaczy komputerów zastanawia się, jak długo ich sprzęt pozostanie wydajny i użyteczny. Członkowie internetowej społeczności r/buildapc dzielą się swoimi doświadczeniami.
Noctua przetestowało optymalne konfiguracje wentylatorów w obudowie, zapewniające lepsze chłodzenie i niższy hałas. Testy wykazały najlepsze ustawienia wentylatorów, które można zastosować w różnych obudowach.
Urodzinowe LAN party – niejeden gracz chciałby tak uczcić kolejny poziom w swojej metryce. Pewien 12-latek ma szczęście mając ojca, który z tej okazji zorganizował mu gamingowy pokój.
Zdjęcie nietypowego komputera opublikowane na platformie Reddit zyskało niemałe zainteresowanie społeczności.
Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do poziomego podłączania kart graficznych. Odpowiedź na pytanie, dlaczego tak robimy, jest bardzo prosta i ma związek z historią komputerów w znanej nam formie.
Podczas składania peceta łatwo jest przez nieuwagę popełnić drobny błąd. Dobrze się o tym przekonał pewien gracz.
Chciał złożyć peceta z tanich komponentów, a trafił na prawdziwe złoto w postaci karty graficznej z najwyższej półki. Zapłacił za nią tylko 4 dolary.