Nadchodzi kolejny rywal Steam Decka; wbudowana klawiatura, ogromny dysk i mocny procesor to jego największe atuty

AYANEO SLIDE to kolejne przenośne urządzenie do grania, które może stać się poważnym rywalem dla Steam Decka. Sprzęt ma mocny procesor, sporo pamięci, a także relatywnie przystępną cenę.

gaming
Marek Pluta20 listopada 2023
Źrodło fot. AYANEO
i

Rynek przenośnych urządzeń, umożliwiających zabawę grami na PC, rozwija się w szalonym tempie i co chwila pojawiają się nowe modele, które mogą wzbudzić zainteresowanie graczy. Kolejnym jest AYANEO SLIDE, który właśnie pojawił się w sprzedaży i jak na mocnego handhelda, charakteryzuje się atrakcyjną ceną.

AYANEO SLIDE nowym rywalem Steam Decka

AYANEO SLIDE to bardzo ciekawy sprzęt ze względu na swoją konstrukcję, gdyż posiada klawiaturę ukrytą pod wyświetlaczem, która znacznie rozszerza jego możliwości, ułatwiając obsługę.

Przenośne urządzenie dysponuje 6-calowym ekranem IPS o maksymalnej jasności 400 nitów, który prezentuje obraz w jakości 1080p. Wyświetlacz jest przy tym regulowany, gdyż specjalny mechanizm wysuwania pozwala ustawić jego kąt w zakresie od 10 do 30 stopni, by w ten sposób jak najlepiej dostosować go do pozycji użytkownika.

Nadchodzi kolejny rywal Steam Decka; wbudowana klawiatura, ogromny dysk i mocny procesor to jego największe atuty - ilustracja #1
Źródło: AYANEO

Pod maską sprzętu pracuje procesor AMD Ryzen 7 7840U, wyposażony w osiem rdzeni Zen 4, który podczas szczególnie wymagających zadań, może pracować z częstotliwością 5,1 GHz. Procesor zintegrowano również z układem graficznym Radeon 780M w architekturze RDNA 3, wyposażonym w 12 jednostek obliczeniowych i taktowanym zegarem o częstotliwości 2,7 GHz. Jest wystarczająco wydajny, by zapewnić płynne granie nawet w najnowsze tytuły, w rozdzielczości 1080p, przy średnich ustawieniach grafiki.

Nadchodzi kolejny rywal Steam Decka; wbudowana klawiatura, ogromny dysk i mocny procesor to jego największe atuty - ilustracja #2
Źródło: AYANEO

CPU współpracuje z pamięcią RAM LPDDR5X, której w zależności od wybranego wariantu, może być 16, 32 lub nawet 64 GB, natomiast interfejs M.2 2280 PCIe 4.0, umożliwia montaż szybkiego dysku SSD o maksymalnej pojemności aż 4 TB. Tak duża przestrzeń pozwoli użytkownikowi zainstalować całą masę ulubionych tytułów.

Duży dysk SSD zmieści wiele naszych gier

Projektanci sprzętu zadbali także o wydajne chłodzenie, które składa się z wydajnego wentylatora, a także specjalnych metalowych płytek, izolujących najgorętsze obszary konsoli oraz zwiększających efektywność rozpraszania ciepła. Dodatkowo wbudowane oprogramowanie umożliwia sterowanie chłodzeniem, pozwalając użytkownikowi wybrać, czy chce mieć maksymalną wydajność czy też cichą pracę.

Nadchodzi kolejny rywal Steam Decka; wbudowana klawiatura, ogromny dysk i mocny procesor to jego największe atuty - ilustracja #3
Źródło: AYANEO

Stereofoniczne, dwukanałowe głośniki z systemem HyperSound oraz inteligentnym algorytmem wzmacniacza zapewniają wysokiej jakości dźwięk, natomiast bateria o pojemności 46,2 Wh, powinna zapewnić przyzwoity czas zabawy.

AYANEO SLIDE można już zamawiać na platformie Indiegogo w promocyjnej cenie 699 dolarów (ok. 2800 zł + VAT) i tyle też kosztuje podstawowy wariant z 16/512 GB pamięci. Gdy promocja się zakończy, wówczas trzeba będzie zapłacić 899 dolarów (ok. 3600 zł + VAT). Za wersje wyposażoną w 32/512 GB pamięci, 32 GB/2 TB oraz 64 GB/4 TB, w trakcie trwania promocji należy zapłacić odpowiednio 799 dolarów (ok. 3200 zł + VAT), 959 dolarów (ok. 3830 zł) i 1299 dolarów (ok. 5200 zł).

Producent informuje, że pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się już w przyszłym miesiącu. Sprzęt dostępny jest w kolorze czarnym lub białym.

POWIĄZANE TEMATY: gaming konsole AMD

Marek Pluta

Marek Pluta

Od dawna związany z serwisami internetowymi zajmującymi się tematyką gier, a także nowoczesnych technologii. Przez wiele lat współpracował m.in. z portalami Onet i Wirtualna Polska, a także innymi serwisami oraz czasopismami, gdzie zajmował się m.in. pisaniem newsów i recenzowaniem popularnych gier, jak również testowaniem najnowszych akcesoriów komputerowych. Wolne chwile lubi spędzać na rowerze, zaś podczas złej pogody rozrywkę zapewnia mu dobra książka z gatunku sci-fi. Nie stroni również od gier komputerowych, zaś do jego ulubionych gatunków należą strzelanki oraz produkcje MMO.

Co to jest PlayStation 5 C Chassis?

Co to jest PlayStation 5 C Chassis?

BMW rejestruje nazwę iM3 dla nadchodzącego elektrycznego sportowego sedana

BMW rejestruje nazwę iM3 dla nadchodzącego elektrycznego sportowego sedana

Celnicy UE zatrzymali 86 milionów podróbek w zeszłym roku. Gry jedną z popularniejszych kategorii

Celnicy UE zatrzymali 86 milionów podróbek w zeszłym roku. Gry jedną z popularniejszych kategorii

Lepsza psychoterapia dzięki AI opracowanej w Polsce

Lepsza psychoterapia dzięki AI opracowanej w Polsce

Eksperci wysuwają odważne wnioski. Tyranozaur mógł osiągnąć większe rozmiary, względem dotychczasowych szacunków

Eksperci wysuwają odważne wnioski. Tyranozaur mógł osiągnąć większe rozmiary, względem dotychczasowych szacunków