Masz jeden z tych smartfonów? HyperOS trafi na niego w pierwszej kolejności. Xiaomi zdradza harmonogram

Xiaomi ogłosiło, które urządzenia w pierwszej kolejności dostaną aktualizację z HyperOS.

mobile
Anita "anison99" Zych28 lutego 2024
4
Źrodło fot. Unsplash | Đ?c Tr?nh
i

Jakiś czas temu wspominaliśmy o globalnej premierze HyperOS - miała ona miejsce 25 lutego 2024 roku, a za pośrednictwem strony Mi-Home dowiedzieliśmy się również, które urządzenia otrzymają to oprogramowanie. Wcześniej nie było wiadomo do jakich smartfonów trafi aktualizacja w pierwszej kolejności, jednak podczas targów MWC 2024, firma Xiaomi dostarczyło wszystkim wiedzy na ten temat.

Źródło: Facebook / Xiaomi HyperOS
Źródło: Facebook / Xiaomi HyperOS

Jak wynika z wyżej zamieszczonej grafiki, pierwsze w kolejce ustawiają się smartfony serii Xiaomi 14, 13, 13T, 12 oraz 12T, przy czym flagowce oznaczone serią 14 będą dostępne już z zainstalowaną wersją oprogramowania. Dodatkowo możemy zauważyć, że nie tylko telefony będą wspierane przez autorski system chińskiego producenta - Xiaomi wdroży aktualizację również na własne tablety, zegarki oraz opaski. W pierwszej kolejności będą to tablety Xiaomi Pad 6 oraz Redmi Pad S, przy czym wskazany Xiaomi Pad 6S Pro opuści fabrykę z już zainstalowanym systemem. Jeśli chodzi o zegarki i opaski Xiaomi Watch S3 oraz Xiaomi Smart Band 8 Pro, również od nowości będą korzystały z HyperOS.

Firma nie podała daty, kiedy dokładnie aktualizacje trafią na wskazane urządzenia. Wiemy tylko, że nastąpi to jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku, jednak jak długi będzie czas oczekiwania, tego się dowiemy w przyszłości.

Xiaomi na MWC 2024

Niewątpliwie, najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem była globalna premiera serii Xiaomi 14 w tym Xiaomi 14 Ultra. Po ogłoszeniu smartfonów, sprzedaż Xiaomi 14 w Europie była sześć razy wyższa, niż w przypadku Xiaomi 13 i tak samo imponujący wynik zdobył Xiaomi 14 Ultra, przebijając trzykrotnie liczbę sprzedanych egzemplarzy w porównaniu do Xiaomi 13 Ultra. Podczas tego samego wydarzenia, chiński producent zaprezentował samochód elektryczny Xiaomi SU7. Pojazd również będzie działał z zaimplementowanych systemem HyperOS - dzięki temu elektryk będzie mógł połączyć się z telefonem użytkownika, co zapewni sterowanie funkcjami SU7 z poziomu smartfonu.

Jak zainstalować HyperOS?

W celu zainstalowania aktualizacji z oprogramowaniem, należy poczekać aż telefon sam zakomunikuje, czy jest ona dostępna dla naszego urządzenia i gotowa do pobrania. Jeśli nie otrzymamy takiego komunikatu, możemy sprawdzić jej gotowość ręcznie w ustawieniach.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Anita "anison99" Zych

Anita "anison99" Zych

Zainteresowanie technologią oraz światem gier komputerowych rozwijała od najmłodszych lat, rozpoczynając ją od największych klasyków w branży. Zafascynowana rozgrywką w Diablo II, przygodami Bezimiennego w Górniczej Dolinie oraz rozwijaniem cywilizacji w Age Of Empires, chciała kreować własne historie nieustraszonych bohaterów dzięki rysunkowi i pisaniu pierwszych komiksów. W późniejszych latach pogłębiała swoją wiedzę na temat technologii dzięki podjęciu studiów ściśle związanych z inżynierią oprogramowania. Dzięki temu poznała nowe możliwości, jeśli chodzi o gamedev – projektowanie modeli 3D, rysunki koncepcyjne oraz budowanie świata wirtualnego stały się dla niej bardziej przystępne dzięki zrozumieniu zasad programowania. W przyszłości chciałaby stworzyć własną grę.

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec