Jedna opcja grafiki we Flight Simulator 2024 zmienia grę nie do poznania; warto eksperymentować

Ta ustawienie obrazu ma szczególne znaczenie w najnowszej odsłonie symulatora lotu Microsoftu. Istotnie wpływa na wygląd gry i zarazem na szybkość jej działania. Warto spróbować je zmienić, szczególnie jak Twój komputer nie jest zbyt mocny.

gaming
Arkadiusz Strzała25 listopada 2024
1
Źrodło fot. Microsoft
i

Microsoft Flight Simulator 2024 zaliczył niezbyt udany start, trzeba to uczciwie przyznać. Program ten działa w dość specyficzny sposób, nie instaluje wszystkich danych na komputerze gracza, a pobiera je dynamicznie z serwerów, zależnie od potrzeb. Dzięki temu oprawa graficzna uległa znacznej poprawie, podobnie jak złożoność świata. Redaktor serwisu GameStar omawia sposób na znaczne podniesienie jakości wyglądu miast i budynków. Tylko jedna opcja w ustawieniach, a różnica jest diametralna.

Szczegółowość terenu

Obecnie serwery działają już bez zarzutu, a miłośnicy wirtualnych lotów mogą zacząć cieszyć się symulatorem. Aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia, warto zmienić jedną opcję w ustawieniach, aby wygląd miasta wyglądały znacznie bardziej realistycznie. Mowa w tym przypadku jest o „stopniu szczegółowości terenu”. Pozycja ta posiada suwak, który możemy regulować od minimalnej wartości 10, do maksymalnej 400.

Funkcja ta reguluje cały kompleks parametrów, jak szczegółowość budynków i drzew, ich LOD (level od detail), a także odległość nanoszenia obiektów. W najniższym wszystko wygląda jak luźny zbitek poligonów, które dość szybko ustępują płaskiej, rozmytej teksturze gruntu. Z kolei na najwyższym widok zza okien samolotu przypomina zdjęcie zrobione z wysokości.

Ustawienie szczegółowości terenu na 10 daje czasem paskudne rezultaty. Źródło: GameStar - Jedna opcja grafiki we Flight Simulator 2024 zmienia grę nie do poznania; warto eksperymentować - wiadomość - 2024-11-25
Ustawienie szczegółowości terenu na 10 daje czasem paskudne rezultaty. Źródło: GameStar

Ustawienie to ma potężny wpływ na wygląd, ale też na obciążenie komputera, a co za tym idzie – liczbę klatek na sekundę. Wartość 50, która jest podawana jako średni poziom detali, warto ustawić na słabszych komputerach. Natomiast 100 odpowiada wysokim detalom, a 200 ultra. Przy redukcji z 200 na 50 liczba FPS-ów rośnie o ok. 31%. Na tym poziomie grafika nadal wygląda znośnie, znacznie lepiej niż na wartości 10.

Najnowszy symulator lotu ma całkiem spore wymagania sprzętowe, więc lepiej z rozwagą regulować poziom detali. Być może dla większości graczy najlepszą opcją jest ustawienie szczegółowości terenu na wartość zlokalizowaną pomiędzy 100 a 200, wyższe pozostawiając entuzjastom posiadającym topowe karty graficzne, jak GeForce RTX 4090. Nie polecam przesuwać suwaka poniżej 50, zamiast tego lepiej pomyśleć o rozbudowie komputera lub poczekać na patche poprawiające optymalizację.

Karty graficzne w sklepie RTV Euto AGD

Część odnośników na tej stronie to linki afiliacyjne. Klikając w nie zostaniesz przeniesiony do serwisu partnera, a my możemy otrzymać prowizję od dokonanych przez Ciebie zakupów. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: gaming porady i pytania

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

Okulary z ChatemGPT. Jak działają i ile kosztują? Sprawdzamy i odpowiadamy

Okulary z ChatemGPT. Jak działają i ile kosztują? Sprawdzamy i odpowiadamy

Samsung Galaxy S25 Edge oficjalnie. Poznaliśmy specyfikację oraz polskie ceny

Samsung Galaxy S25 Edge oficjalnie. Poznaliśmy specyfikację oraz polskie ceny

Skazane na zapomnienie? Oto konsole, które nigdy nie zostały wydane

Skazane na zapomnienie? Oto konsole, które nigdy nie zostały wydane

Po 10 latach oczekiwania użytkownicy systemu Windows mogą w końcu odetchnąć z ulgą, ciesząc się prawdziwą ewolucją menu Start

Po 10 latach oczekiwania użytkownicy systemu Windows mogą w końcu odetchnąć z ulgą, ciesząc się prawdziwą ewolucją menu Start

Papież Leon XIV wyjaśnia wybór imienia. Kluczową rolę odegrała sztuczna inteligencja

Papież Leon XIV wyjaśnia wybór imienia. Kluczową rolę odegrała sztuczna inteligencja