Gracz kupił nową kartę graficzną na Amazonie; zamiast niej dostał dwie inne, w tym jedną mocniejszą

Kupowanie w dużych sklepach internetowych zasadniczo może wiązać się z problemami. Przekonał się o tym pewien użytkownik znanego portalu, któremu Amazon dwukrotnie pomylił się przy realizacji zamówienia.

rozrywka
Marek Pluta12 lutego 2024
Źrodło fot. Christian Wiediger
i

Sklepy internetowe stanowią bardzo wygodny sposób zaopatrywania się sprzęt komputerowy. Nie tylko mają duży wybór, ale też wybrany podzespół otrzymujemy bezpośrednio pod drzwi. Zakupy nie zawsze kończą się jednak zgodnie z planem i niekiedy mogą pojawić się problemy, związane np. z pomyłkami w realizacji zamówienia. Zwłaszcza jeśli zakupy robione są w jednym z największych sklepów internetowych.

Amazon dwukrotnie wysłał nie tę kartę graficzną

Pewien użytkownik portalu Reddit o nicku hibiscuschild, opisał swoje przygody z Amazonem, których doświadczył podczas składania komputera dla swojego kolegi. Potrzebował akurat karty graficznej, więc w popularnym sklepie online złożył zamówienie na model XFX Radeon 7600 QICK 308, licząc na to, że szybko zostanie zrealizowane i będzie mógł kontynuować pracę.

Gdy otrzymał przesyłkę ze sklepu mocno się jednak zdziwił, ponieważ okazało się, że zamiast zamówionego modelu, znajduje się w nim słabsza karta Radeon RX 6600. Trochę się tym zirytował, ale Amazon słynie z poziomu obsługi klienta, więc po zgłoszeniu reklamacji, została wysłana kolejna przesyłka. Poinformowano go jedynie, że w ciągu 30 dni będzie musiał zwrócić pierwszą kartę, gdyż w przeciwnym wypadku zostanie mu policzone za obie.

Amazon dwukrotnie wysłał nie te karty graficzne. Źródło: Reddit/r/pcmasterrace - Gracz kupił nową kartę graficzną na Amazonie; zamiast niej dostał dwie inne, w tym jedną mocniejszą - wiadomość - 2024-02-12
Amazon dwukrotnie wysłał nie te karty graficzne. Źródło: Reddit/r/pcmasterrace

Po odebraniu drugiej przesyłki, poziom zaskoczenia użytkownika znacznie wzrósł, ponieważ po raz kolejny okazało się, że dostał coś innego niż zamówił. Tym razem w paczce znajdowała się wydajniejsza, a zarazem dużo droższa karta graficzna, mianowicie XFX Radeon 7800 XT QICK 319.

Użytkownik potraktował to jako miły prezent i darmowe ulepszenie składanego komputera. Twierdził, że zatrzyma Radeon 7800 XT QICK 319, zwracając jedynie tańszy model. Niestety nie wiadomo, jak zakończyła się ta historia, gdyż hibiscuschild nie kontynuował już tego wątku.

Bałagan podczas realizacji zamówień

Nie można wykluczyć, że faktycznie zatrzymał droższą kartę, choć powinien ją zwrócić. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim kraju mieszka i obowiązujących tam przepisów, jednak w Polsce, w takich sytuacjach konsument powinien zwrócić rzecz, którą sklep dostarczył mu przez pomyłkę. Jeśli klient nie zwróci towaru, który dostał omyłkowo, sklep internetowy może powoływać się na bezpodstawne wzbogacenie lub przywłaszczenie rzeczy przez konsumenta.

Powyższa historia pokazuje jednak, jak duży bałagan panuje w dziale realizacji zamówień Amazonu, skoro aż dwukrotnie myli zamówienie, wysyłając klientowi nie to, co chciał. Oczywiście w przypadku firmy realizującej dziesiątki tysięcy zamówień dziennie, takie błędy mogą się zdarzać. Powinny być jednak szybko wychwytywane i korygowane, gdyż w przeciwnym wypadku sklep może ponosić straty. Wielu klientów liczy bowiem na to, że sprzedawca nie zorientuje się w pomyłce i będzie mogło zatrzymać towar.

POWIĄZANE TEMATY: rozrywka karty graficzne Amazon

Marek Pluta

Marek Pluta

Od lat związany z serwisami internetowymi zajmującymi się tematyką gier oraz nowoczesnych technologii. Przez wiele lat współpracował m.in. z portalami Onet i Wirtualna Polska, a także innymi serwisami oraz czasopismami, gdzie zajmował się m.in. pisaniem newsów i recenzowaniem popularnych gier, jak również testowaniem najnowszych akcesoriów komputerowych. Wolne chwile lubi spędzać na rowerze, zaś podczas złej pogody rozrywkę zapewnia mu dobra książka z gatunku sci-fi. Do jego ulubionych gatunków należą strzelanki oraz produkcje MMO.

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Posiadacze X Premium nie będą mogli już ukrywać się przed światem

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Stany Zjednoczone chcą zbanować chińskie samochody elektryczne

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Windows 11 zacznie nam polecać aplikacje do zainstalowania

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Android 15 w wersji beta już jest na Google Pixel; sprawdź co przynosi nowy system

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec

Olbrzymi statek przeznaczony do transportu zwierząt z Australii przewozi przez oceany ponad 75 000 owiec