Te bezprzewodowe słuchawki Audio-Technica oferują studyjną jakość odsłuchu za niewielkie pieniądze

Gdy firma od dekad kojarzona przede wszystkim ze sprzętem audio zaspokajającym największe wymagania użytkowników bierze się za produkcję słuchawek dla zwykłego słuchacza muzyki, efekt może być… cóż, różny. Tym razem się jednak udało. I to jak!

tech
Mateusz Ługowik1 grudnia 2023

ATH-M20xBT to bezprzewodowe, nauszne słuchawki wykonane z tworzywa sztucznego, ekoskóry oraz metalu. Kolejność jest tu nieprzypadkowa – odzwierciedla ona ilość wykorzystanego materiału danego typu. Nie ma więc niespodzianki. W relatywnie tanim sprzęcie dominuje plastik. Projektowi nie można jednak odmówić estetyki. Zestaw stereo początkowo dość mocno naciska na uszy, przez co te się grzeją. Po jakimś czasie użytkowania konstrukcja powinna się jednak poluzować.

Warto przetrwać początkowe trudy (nie wszyscy je odczują) ze względu na ponadprzeciętnie wysoką, jak na ten segment cenowy, jakość odsłuchu. Pasmo przenoszenia dźwięku mieści się w zakresie od 5 do 32 000 Hz. Impedancja wynosi 36 omów, a czułość 100 dB/mW. Zestaw obsługuje kodeki AAC i SBC. Bas jest tu nieprzesadzony i nie wchodzi na inne pasma. Audio jest czyste i wyraźne. Nie brakuje też szczegółowości w poszczególnych warstwach. Znakomita jest średnica, czyli tony średnie, a wysokie są… jeszcze lepsze i prezentują poziom znany z droższych modeli. Na fantastyczne wrażenia dźwiękowe można liczyć zarówno w trybie bezprzewodowym, jak i kablowym. W obu przypadkach słuchawki grają bowiem niemal tak samo.

PLUSY:
  1. znakomita, w tej cenie, jakość dźwięku;
  2. wydajny akumulator – do 60 godzin działania;
  3. estetyczny design;
  4. wbudowany mikrofon
  5. bardzo dobra cena.
MINUSY:
  1. brak ANC;
  2. mocno przylegają do głowy i grzeją uszy (z czasem problem powinien zniknąć);
  3. głównie z tworzywa sztucznego.

Model obsługuje szybkie ładowanie. Na jednej z muszli można znaleźć nowoczesny port USB-C (obok minijack 3,5 mm). 10 minut pod ładowarką przedłuża możliwość słuchania muzyki i innych treści o 3 godziny, a w pełni naładowana bateria (energię od 0 do 100% uzupełnia się w ok. 4 godziny) zapewnia do 60 godzin działania. To świetny wynik i ogromna zaleta prezentowanego sprzętu.

Te bezprzewodowe słuchawki Audio-Technica oferują studyjną jakość odsłuchu za niewielkie pieniądze - ilustracja #1
Dzięki trybowi zmniejszającemu opóźnienia słuchawki sprawdzą się także podczas grania.

Trzeba wiedzieć, że Audio-Technica ATH-M20xBT nie oferuje technologii aktywnej redukcji szumów (ANC). Jest tu tylko wyciszanie pasywne wynikające z zamkniętej konstrukcji słuchawek. Izolacja od dźwięków otoczenia jest więc ograniczona.

Audio-Technica ATH-M20xBT – oferty

Wszystkie ceny podane według stanu na dzień publikacji tekstu.

  1. Audio-Technica ATH-M20xBT na Allegro – 347 zł
  2. Audio-Technica ATH-M20xBT na Amazon.pl – 349 zł
  3. Audio-Technica ATH-M20xBT w Media Expert – 349 zł
  4. Audio-Technica ATH-M20xBT w RTV EURO AGD – 349 zł

Audio-Technica ATH-M20xBT – opinie

Najjaśniejszym punktem słuchawek jest stosunek ceny do oferowanej jakości audio. Potwierdza to cała masa użytkowników. Sporej liczbie osób do gustu przypadł również wygląd zestawu oraz jego wykonanie. We wielu opiniach wspomina się też o długiej pracy na baterii. To wszystko to jednak dodatki do świetnego brzemienia.

Jestem zachwycony. Dynamiczny i głęboki bas, schodzący naprawdę nisko, co ważne niedominujący. Środek dobry, czysty i wyraźny. Bas nie zalewa środka. Czasami jak mówi facet, a nawet babka, to dudni basem, a potem jak zaczyna grać muzyka, to zamiast basu jest tylko jakieś smętne „pukanie” – tutaj tego nie ma. Jak gitara basowa gra, to ją słychać, a ludzie mówią bez dudnienia. Ogromny plus za to!!! Wysokich tonów mogłoby być troszkę więcej, są ociupinkę za ciche, ale za to jak brzmią! Perkusja wreszcie czysto i bez syczenia! Talerze brzmią perfekcyjnie. Powyżej głośności na 50% całość brzmi super i czuję się jak na sali koncertowej, brakuje mi tylko wibracji słupa powietrza w tchawicy! Bardzo żywe i dynamiczne brzmienie. POLECAM!

– Kudłaty

Miałem mieszane uczucia co do tych słuchawek. Ostatecznie się nie rozczarowałem, a wręcz przeciwnie, jestem mile zaskoczony tym, jak zostały wykonane oraz jakością dźwięku. Trochę cisną na początku, ale nie jest to jakoś bardzo męczące – to dla mnie jedyny mankament.

– Joe

Świetne słuchawki, które w 100% spełniły moje oczekiwania. Pięknie grają, są lekkie i nie uciskają głowy (nawet w okularach).

– Amazon Kunde

Słuchawki rewelacja. Używam od roku i wciąż jestem nimi zachwycony.

– -R30-

Część odnośników na tej stronie to linki afiliacyjne. Klikając w nie zostaniesz przeniesiony do serwisu partnera, a my możemy otrzymać prowizję od dokonanych przez Ciebie zakupów. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

Zainteresowanie Switchem 2 przerosło Nintendo. Firma zapowiada, że nie wszyscy otrzymają konsolę na premierę

Zainteresowanie Switchem 2 przerosło Nintendo. Firma zapowiada, że nie wszyscy otrzymają konsolę na premierę

Oblivion Remastered zawita na Nintendo Switch 2? Plotki sugerują, że możemy doczekać się portu

Oblivion Remastered zawita na Nintendo Switch 2? Plotki sugerują, że możemy doczekać się portu

Kiedy karta graficzna mówi dość? Gracze dzielą się swoimi doświadczeniami

Kiedy karta graficzna mówi dość? Gracze dzielą się swoimi doświadczeniami

Gracz PlayStation ma swoje PS5 dopiero od 2022 roku - nagle odkrywa, że konsola zaczyna rdzewieć

Gracz PlayStation ma swoje PS5 dopiero od 2022 roku - nagle odkrywa, że konsola zaczyna rdzewieć

Nawet 19% więcej wydajności za darmo? Aktualizacja dla procesorów Intela niemal jak magia

Nawet 19% więcej wydajności za darmo? Aktualizacja dla procesorów Intela niemal jak magia